Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villanykapcsolóból lehet...

Villanykapcsolóból lehet konnektort csinálni villanyszerelővel?

Figyelt kérdés
2021. júl. 8. 18:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
18%
Kicserélni? Simán.
2021. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Igen, tulajdonkép a kapcsoló mögött is konektor van, csak a kapcsolóból tovább megy a lámpához pl.
2021. júl. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
7%
Lehet, de szerintem elég hülyén néz ki egy konnektor olyan magasságban ahol egy kapcsoló szokott lenni. Na és megszokásból sem jó a konnektorba nyúlkálni. De persze simán meg lehet oldani.
2021. júl. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fetletlen. Regi epitesu lakasoknal/hazaknal altalaban csak fazis van a kapcsolonal, nullvezeto nincs, ugy pedig nem tudsz konnektort csinalni belole anelkul hogy ujra kelljen huzni vezeteket.
2021. júl. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem bizots hogy lehet. A kapcoslónál lehet hogy csak fázis (roszabb esetben csak nulla) van, amit kapcsol. Elvileg így is meg lehet csinálni (ebben az esetben a lámpa helyén a két vezetéket is össze kell kötni), csak akkor a konnektor árama az eredetileg kimondottan a lámpához behúzott vezetéken át fog folyni, ami általában nincs több ezer wattra méretezve.
2021. júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 qkker1 ***** válasza:
86%
Attól függ, hogy miként csinálták a kapcsolót. Jó esetben csövezve van egy elosztó dobozig, ahol ott van minden vezeték /fázis, nulla, védővezető/.
2021. júl. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Villanyszerelő bárhova tud konnektort csinálni.
2021. júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

az összes többi konnektor is ugyanolyan magaságban van mint a kapcsolók.

lakás. a folyosón kettő kapcsoló van feleslegesen.kicsi a folyosó s jobb lenne oda egy konnektor. nagyon köszi a válaszokat.nem mertem addig szerelőt hívni, nem akartam butaságot kérni stb.

2021. júl. 8. 21:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Én hasonlóban gondolkodnék.

[link]

2021. júl. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Alapvetően nem. Egy pólusú kapcsolónál nincs nulla vezető.
2021. júl. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!