Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik és hány literes villany...

Melyik és hány literes villanybojlert ajánlanátok 3 főre, akik pancsolósak zuhanynál?

Figyelt kérdés

Linkeket szívesen várok.

Mosogatás, kézmosás, zuhanyzás, 3 felnőtt. Úgy, hogy lehetőleg ne fogyjon el a meleg víz soha és ne legyen kör alakú és baromi nagy, mert kevés a hely. Köszönöm



2021. júl. 20. 17:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Talán ez a táblázat segít dönteni

[link]

2021. júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 puritan ***** válasza:
100%

Nekem a konyhai mosogatóhoz van egy 80 literes Hajdú fölszerelve. Nem tudom hány fokra van állítva, ha csak a meleg víz folyik, még éppen kibírja a kezem. Volt már olyan vasárnapi ebédfőzés, hogy délutánra már langyosnak sem volt nevezhető a víz.


Tehát én fürdőszobához, főleg, ha arról megy a konyha is, semilyen tartályos bojlert nem javasolnék, csakis átfolyósat. Tudom, hogy ez sok helyen, főleg régebbi társasházakban nem megoldható, de ott nem kell ráérős pancsikálásra számítani.

2021. júl. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Vezérelt ("éjszakai") vagy normál áramon lenne a bojler?
2021. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Normál áramot javasoltak, éjszakait semmiképp.
2021. júl. 21. 07:29
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Jól megválasztott méretnél az éjszakaival sem lesz gond. Nappalinál kb 2x annyi lesz csak a bojler villanyszámlája. Eleve több is a nappali áram dija, plusz saját tapasztalatom, hogy nappaliból 10-20kWattal többet is használ.

Mosogatóhoz meg inkabb valami pult alatti átfolyóst tennék.

2021. júl. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 150 literes legalább kell. Régebben hárman voltunk és a 120-as néha kevés volt.
2021. júl. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a 10-es válaszoló vagyok és maximálisan egyetértek a 15-össel, hogy

"Jól megválasztott méretnél az éjszakaival sem lesz gond."


A vezérelt sem kizárólag éjjel fűt fel, hanem napközben is bármikor bekapcsol, amikor a hálózat terheltsége megengedi. Ezért vétek a pénztárca ellen, a dupla árú nappali.

Villanybojlernek ha kifogy, nappalin is órák kellenek míg felfűti azt a vízmennyiséget, ezalatt 3x bekapcsolna a vezérelt is, féláron.

2021. júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Kedvezményes tarifám van, szóval ez nekem lényegtelen ilyen szempontból. Vagy kibéleltetem a kéményt. Lehet hosszú távon az lenne a legjobb. Csak sajna gyűjtő, szóval azt el sem kezdik míg a többiek nem mondanak le és szállnak ki.
2021. júl. 21. 11:05
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

#18

Ha rugalmasak a lakók és gond nélkül lemondanak, akkor az a része gyorsan megy. Hosszútávon még kéménybéleléssel is nektek jobban megéri az átfolyós gáz, mert az aztán tényleg korlátlan mennyiség.

Aztán azt se felejtsük el, hogy soha nem tudni mit hoz az élet, el akarjátok adni a lakást és egy nagy kapacitású, de nappali áramon üzemelő villanybojler jelentős hátrány az eladásnál. Nem mindenki kap kedvezményes tarifát, a vezérelt áram bojlerre kötése miatt szét kell vésetnie a fél lakást, helyreállíttatni, órát fizetni, stb.

Nem csak költséges, de macerás is.

2021. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!