Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 80 literes villanybojler elég...

80 literes villanybojler elég egy 3 tagú családnak, ha kádban fürdeni csak hébe-hóba szoktunk?

Figyelt kérdés

A mosogatás is erről a bojlerről menne, az viszont minimális lenne, mert van mosogatógépünk. Legtöbbször zuhanyozunk, csak alkalmanként akarja valaki a kádban tunkolni magát. (Klasszikus kád, nem bazi nagy sarkokkád.)

Nem feltétlenül egymás után akarnánk zuhanyozni. :D

Kinek mi a tapasztalata?

(Köszönöm annak, aki válaszol!)



2021. jún. 30. 22:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Lehet kicsi lesz, mert én egyedül használok egy 80 literes boylert. Bár nekem bőven elég, de szerintem inkább 2 személyre elég a 80 literes. Mondjuk számít az is hogy mekkora teljesítményű. Ha 1,8-2 kw/h-s akkor elég lehet 3 személynek, mert a vizet is gyorsabban melegíti.
2021. jún. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

Gyors zuhikkal elég lehet, de ha valaki szeret bent állni a víz alatt, esélytelen.

Nálunk két emberre volt ez, de ha mosogatás után mentünk zuhanyozni, a végére sokszor már csak hideg víz jutott.

2021. jún. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Ennyivel mar figyelni kell, hogy ne legyen tul hosszu a zuhany, esetleg lehet javitani valamennyit olyan zuhanyfejjel ami nagyban korlatozza a maximum vizhasznalatot. Ha ujonnan veszed akkor ne ezen sporolj, legyen 100-120 literes, kulonben megoldhato.
2021. jún. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk a 120 literes is necces volt. Az előtt 200 literes volt azzal bőven megvoltunk.
2021. júl. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk 2 fő+konhya megy 80 literes 2 kwos bojlerről, és ez is nagyon határeset.
2021. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

120 literes bojler mellett, ami 60 fokra állítva ketten vagyunk. Mosogatógépem van (mindent azért nem lehet benne elmosni), használunk meleg vizet kézmosásra, kézi mosásra, takarításra is.

Vezérelt óránk van, jellemzően éjszaka fűt fel és eléggé kell még ezzel is odafigyelni.

2021. júl. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%

Nekünk 2 főre elég a 60 literes úgy, hogy közvetlenül egymás után zuhanyzunk és hajat mosunk (ami nekem a derékig érő hajammal elég vízigényes).

Szerintem 80-as elég 3 embernek ha csak zuhanyozni akarnak egymás után. Ha meg nem feltétlenül egymás után, akkor bőven.

2021. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, sokat segítettetek!


Nem a spórolás miatt gondolkodtam a 80 literesen, hanem helytakarékossági szempontból, de akkor inkább bevállaljuk a nagyobbat.


Még egyszer köszönöm!

2021. júl. 1. 12:44
 9/23 anonim ***** válasza:
55%

Mi a "nem hasznos" abban, hogy számunkra elég? Köszönöm az indoklást!

(#7)

2021. júl. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Helytakarékosság,akkor válaszd az Ariston Velis-t. Nekünk 3 főre 100 literes van...

Akár vízszintesen is fel lehet rakni(nekünk is úgy van a wc-ben).

2021. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!