Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mutatna néhány képet a teraszá...

Mutatna néhány képet a teraszáról, aki műfűvel burkolta és több elmúlt év távlatából is elégedett a döntésével?

Figyelt kérdés

A képek mellett szívesen olvasnék a tapasztalatairól is.

- Milyen a műfű alaktartóssága?

- Hogyan viseli az évszakok (fagy, 30-35 fokos meleg és erős napsütés, ...) váltakozását?

- Hogyan és milyen gyakran szükséges és lehet tisztítani?

- Mi történik, ha a műfüves burkolaton elhelyezett asztalról élelmiszer morzsalék vagy kiömlő folyadék kerül a műfűre? Hogyan lehet ezeket eltakarítani?

- Hogyan takarítható le róla az utcai cipővel felvitt esetlegesen sáros, nedves, latyakos szennyeződés?

- Nem költöznek-e bogarak, hangyák a műfűbe vagy alá?

- Hány év élettartamot lehet remélni egy ilyen műfüves borítástól?


Én egy kertes háznál lévő fedett terasz egészének vagy egy részének burkolását gondolnám műfűvel megoldani.

- Kutya, macska nincs.

- A lakókörnyezet jellegéből adódóan por van, de a teraszt érintő szélmozgás az épületet körülvevő egyre nagyobb zöld növényzet (bokrok, fák) miatt alig és egyre kevésbé érzékelhető.

- Mivel a terasz egésze tetővel (cserép és polikarbonát) fedett, eső és hó biztosan nem érné a műfüves felületet.

- Jelenleg csak felnőttek lakják az ingatlant, de ez idővel változni fog.


Élőben, közelről még nem láttam műfüves területet. Képeken, videókon szépnek tűnik. De vajon egy kertes ház fedett teraszára praktikus lehet, jó választás lehet?



#műfű #fedett terasz borítása műfűvel #műfű előnyei #műfű hátrányai
2021. júl. 21. 13:29
 1/5 A kérdező kommentje:

Kicsit csalódott vagyok, hogy nem érkezett egyetlen válasz/kép sem, de ez inkább megerősítette az előzetes kétkedéseimet a "terasz burkolása műfűvel" témakörben. Ha a műfű frissen lefektetve szépen is mutat a teraszon, és jónak is látszik, az idő múlásával valószínűleg előjönnek a plusz problémák, amelyektől nem kell tartani, ha a terasz valamilyen hagyományos kő/csempe/... burkolattal van ellátva.


Egy társasház emeleti erkélyének borításához talán alkalmas lehet, de egy családi ház nagyobb felületű teraszához valószínűleg nem annyira. Több por, nagyobb sűrűségben előforduló bogarak, csúszó-mászó miegyebek. Na meg egy nagyobb felületet befedő műfű borítást sem lehet csak úgy felkapni, hogy az ember fia/lánya kitisztítsa, kirázza vagy csapvízzel kiveresse belőle a szennyeződéseket.

Szóval -érdemi információk hiányában- magam is inkább a kétkedők táborát erősítem. A műfű nem ideális terasz burkolására, nem oda való.

2021. aug. 1. 08:31
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy lehet, hogy azért nem kaptál még választ, mert az itteni emberek közül senki sem burkolta műfűvel a teraszát...
2021. szept. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát, ez is egy lehetséges magyarázat. :)
2021. szept. 8. 05:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De ha ez segít, én se burkolnám műfűvel. :) A műfű olyan, mint a művirág. Vagy legyen igazi virág, vagy ne legyen semmi. :)
2021. szept. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ott a pont! :)
2021. szept. 8. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!