Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Penész eltávolítására mi a...

Penész eltávolítására mi a legtartósabb megoldás?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdünk itthon a penésszel, sajnos az én szobámban a legsúlyosabb. A külső falam mentén végig fel van ázva a fal nagyjából egy méteres magasságban, penészes. Most azért dolgozom suli mellett, hogy végre meg legyen csinálva, mert egyrészt nem esztétikus, egészségtelen, és elegem van, hogy a szobában tárolt holmim rendre tönkremegy. Anyu szerint elég, ha ilyen vízálló festékkel le lesz festve, de mivel ázik a fal, szerintem a szigeteléssel lehet baj, viszont tudom, hogy az csillagászati áron van. Valakinek van valami tapasztalata, ötlete ezzel kapcsolatban?

2021. júl. 22. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Az okot kell megszüntetni!
2021. júl. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom, de leírtam, hogy az ok a vizesedés.
2021. júl. 22. 22:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezen csak azvutólagos szigeteles segít. De az drága.


A vízálló festék kb olyan, mintha egy full pattanásos arcbőrtcjó vastagon bekensz alapozóval. Alatta lerohad az arcod.

A fal is ugyanúgy vizesedik a festek alatt.

2021. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A vizesedes is lehet több forrásból. Nem feltétlenül talajpára, sokszor elofordul, hogy a csapadekviz elvezetes hibája okozza a fal vizesedeset.

A festék semmire sem megoldás.

2021. júl. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg kell keresni a vizesedés okát. Az első, amire válaszolni kell, hogy csak a fűtési szezonban, vagy nyáron is vizes és penészes a fal. Ha nyáron is vizes és penészes, akkor a vizesedés az ok. Ez lehet alulról történő víz felszivárgás. Ez esetben a falba lehet utólag víz záró anyagot befecskendezni.

Lehet az ok a csapadék víz elvezetésnek a hibája. Ha ez akkor ezt kell átalakítani. Lehet csőrepedés a falban, akár a központi fűtés csöve is szivároghat.

Ha nyáron nem vizes és penészes a fal és úja, tökéletesen záró ablakaitok vannak( akár fa, akár műanyag), akkor viszont feltehetőleg nem a vizesedés az oka, hanem csak az, hogy télen magas a páratartalom a lakásban, házban, Ennek a megoldása a legegyszerűbb és a legolcsóbb rejtett ablakszellőzőket kell tenni az ablakokba. Ezek biztosítanak annyi minimális szellőzést, hogy a páratartalom ne legyen több 45-55 %-nál. A pára, amit az élettel a lakás légterébe viszünk kitölti a teljes lakást és mindig a leghidegebb felületen csapódik ki.

2021. júl. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!