Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egerek vannak a lakásban. Mi...

Egerek vannak a lakásban. Mi a legjobb megoldás az eltávolításukra? Sajnos az egérragacsból kimásztak eddig.

Figyelt kérdés
Viccesen hangzik, de egy egész egércsalád lakik a házban, van egy nagy, és nagyon sok kicsi egér, abból már 2-3at megfogott a ragacs, de a többivel nem bír. Egyszerűen csak eltűnik a ragacs közepéről az ételdarab, egér meg sehol... Lehet, hogy nem elég erős a ragacs? Milyen megoldások vannak még, amik hatásosak?
2013. jan. 22. 16:57
 1/9 anonim válasza:
52%
Macska.Igazi, házi macska, nem elkényeztetett, konzerven élő.
2013. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Nekem a macskám nem fogott egeret, de az első egeret amit megfogtam, neki adtam. Szabályosan játszott vele majd megette s később kiváló egerész macska lett.


Amúgy ha nem akarsz vegyszerrel foglalkozni ajánlom a domború lábostetőt egy kenyérdarabba szúrt fogpiszkálóval megemelni. Ha el akar csúszni két ponton kiékelhető valamivel, az egér ha nem rántja le addig rágja míg elfogy s fogpiszkálóval már nagyon instabil szinte biztos hogy lesz benne egér. Ha üvegből van az a legjobb mert könnyebb úgy kiszedni belőle az egeret s velem volt hogy két egér is volt alatta s frászt kaptam, de üveg fedőnél ez látszik.


Ajánlok még liszt, gipsz s ánizs aroma keveréket mellé egy tál víz. Durva de hatásos...

2013. jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

egértanya?

Macska, vagy egyszerű egérfogó bár az már kínzásnak számít..

EU szabvány egerek :)

2013. jan. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak úgy tudtam tőlük megszabadulni, (mert nálam is elvitték a kaját a ragacs közepéből), hogy bevittem a kutyát a helyiségbe, ahol az egerek voltak, egy kis söprűt bekentem a ragaccsal és amikor a kutyától megijedve előbújtak, rájuk nyomtam a ragacsos söprűt és nem tudtak meglépni. Nem volt egyszerű. Jó "játék" volt a kutyának is meg nekem is.
2013. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kisgyerek a házban akkor rakj ki egér mérget,lehet kapni minden háztartási boltban ,pirosas színű ,nagyon jó ,és gyors !!!
2013. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
70%

Mi egerfogoval irtottuk ki oket, az egyikben 3-at is talaltunk egyszerre.

Ha kisgyereked van, vagy mas haziallatod, akkor eleg kockazatos merget (ragacsot) hasznalni. Amugy szerintem - ha mar allatkinzasrol van szo - a ragacs durvabb. Orakig kinlodik benne az eger, mire mergezesben meghal... az egerfogo egy pillanat alatt lefejezi es nem szenved.

[link]


Macskat is hoztunk amugy, de egy szobacicat fogtunk ki :)

2013. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zsolt75 ***** válasza:
100%
Az egér ragasztóból ha jól csináltad nem mászik ki. Kb 20x20cm-es lapra szoktam kenni a ragasztót. Ha rendesen meg van kenve legalább 15x15 cm es részen abból nem tud kimászni.
2013. jan. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
És érdemes keményebb lapra kenni
2013. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és tanácsokat! :)
2013. jan. 30. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!