Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan rögzítenétek a laminált...

Senior Séf kérdése:

Hogyan rögzítenétek a laminált padló szegélylécét gipszkarton falra?

Figyelt kérdés
2021. júl. 25. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ragasztóval.

[link]

2021. júl. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Első körben én is ragasztóra gondoltam, de jobban szeretem az oldható kötéseket.
2021. júl. 25. 11:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor meg csavarral, a fején takarókupakkal, hogy ne látszódjon (már ha zavar). Ilyesmi:


[link]

2021. júl. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Apró bognárszegekkel ~20 cm-enként.
2021. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

gipszkartonba szegekkel?

A csavarral az a gond, hogy szétroncsolhatja a vékony szegélyléceket, főleg ha íves. Azokra a szög a jobb. Szögelni max olyan helyen ahol van a gipszkarton mögött fa léc. Persze ha fém profilokkal lett rögzítve akkor ez se játszik

Valójában ha szegeled, akkor az ugyanolyan oldhatatlan mint a ragasztó, csak a szegélyek roncsolásával tudod szétszedni őket.


Ragasztó esetén megcsinálhatod, hogy csak bizonyos pontokon ragasztod össze, és akkor leválasztásnál egy sniccerrel benyúlsz és azzaé vágod le. De persze ez se garancia semmire.

2021. júl. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5: "A csavarral az a gond, hogy szétroncsolhatja a vékony szegélyléceket, főleg ha íves"


A szegélylecet át kell fúrni előtte csavarátmérőben, a csavar csak a gipszkartonba megy bele.

2021. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A szegélyek vékonyak, általában. Megfúrod, de amint kicsit meghúzod a csavart, ketté is törik. Ráadásul ha el akarod rejteni a csavar fejét (eléggé ótvarul tud kinézni egy halom kiálló csavar), akkor kell egy vastagbb furat is a léc felszínébe, amibe bele tudod süllyeszteni a csavarfejet.

Van olyan csavar amit ha jól meghúzol, akkor belemélyeszti magát az anyagba, de ott ugyanúgy az a gond, hogy azerőtől ketté fog törni a léc.


Persze nyugodtan ki lehet próbálgatni, szerintem ez nem járható út.

A gipszkartonba sima csavarral nem tudsz rögzíteni, nem tart semmit.


Nem véletlenül vannak rá külön tiplik, nagy menetekkel, illetve olyanok amiket célszerszámmal tudsz belerögzíteni.


[link]

[link]


Szóval, véleményem szerint továbbra is a ragasztó a legegyszerűbb, legdiszkrétebb, és a többihez képest a legoldhatóbb verzió. Max ha nagyon le kell szedni, akkor levágod vele a gipszarton alját is, egy csíkot. Azt utána könnyen vissza lehet pótolni.

2021. júl. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Láttam olyant, hogy egy műanyag profilt rögzítettek/csavaroztak a falhoz, és a profilra pattintották a takarólécet.
2021. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A szegélyekhez szokott lenni fém, vagy műanyag rögzítő elem. Ezeket fel kell csavarozni a falra és rápattintani a lécet.
2021. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítőkészségét. Azt hiszem, a pontonkénti ragasztás lesz a nyerő.
2021. júl. 25. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!