Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit szóltok ehhez a fűtési...

Mit szóltok ehhez a fűtési rendszer felujításmódhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 60 éves családi házról van szó. Annó építkezéskor olyan fűtési rendszert alakítottak ki, ahol eléggé vastag és nagy térfogatú acél csőrendszert használtak. Utánaolvastam, gravitációs fűtésről van szó, ha jól értelmeztem.

Elméletileg ez nem is volt gond fa- illetve széntűzelésű kazánnál. Azonban annó 91-ben ez le lett cserélve gázkazánra, viszont a rendszerben nem lett semmi változtatva.

Most pedig radiátorcsere előtt állunk és a szakember, aki jön hozzánk, említette, hogy még egy-két dolgon változtatni is fog, mivel:


- Az "expanzer" illetve ha jól tudom helyesen magyarul tágulási tartály a padláson volt, azonban az évek hosszú során teljesen telement rozsdával és egyébb kosszal és ezért azt is ki kell cserélni.

- Nem volt semmilyen szivattyú beiktatva a rendszerbe ami állítólag nagy baj, mivel maga a víz kb. 60°C-nál kezdi el a körforgást...

- A tágulási tartályt a szakember alulra akarja tenni, a kazán mellé valahová.

- Be akar iktatni egy szivattyút is és természetesen lecserélni a radiátorokat.

- Emellett még a lenti csőrendszerbe beiktatott nyomás- és hőmérőt is ki szeretnénk cseréltetni.


Na nekem az lenne a kérdésem, hogy akkor a régi csővel ami a pincéből egészen a padlásra megy fel, hogy ott rácsatlakozzon a tágulási tartályra, azzal mi lesz?

Lehet így rendszert átépíteni anélkül, hogy bármilyen csövet ki kelljen cserélni?


2021. júl. 27. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de nincs értelme.

Cseréltesd ki a csöveket is.

Különben valami dzsuva megállítja a szivattyúkat, ami lehet százezres tétel is..

2021. júl. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az a legnagyobb probléma, hogy a csövek mindenhol a föld alatt mennek, pontosabban az új (2013-ban kiöntött) beton alatt.

Óriási költség lenne az egészet átépíteni.

Egyedül ahol ki lehetne cserélni a csöveket az a kazán körül, a konyha és fűrdőszobába vezető csöveket. Meg esetleg a folyosó csöveit illetve a veranda csöveit.

Viszont ott megint új csempe kellene, úgyhogy azok szintén kizárva valamilyen szinten.

2021. júl. 27. 20:36
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
60 éves acél csövek? Nem is lehet kérdés hogy ki kell bontani azokat
2021. júl. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A gázkazánban kellene lennie szivattyúnak. Én megtartanám a nyitott rendszert, tehát a padláson kicseréltetném a tágulásit újra, ha valóban kell, akkor beépíteni valahová a kazán mellé egy szivattyút, radiátorok és az apróságok csere, azt annyi.

Ha mégis alulra teszi a tágulásit, akkor nyomás alatt működő rendszer lesz, a régi tágulásihoz menő csövet pedig elvágják valahol és lezárják.

2021. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

"60 éves acél csövek? Nem is lehet kérdés hogy ki kell bontani azokat"


Azért ez látatlanban elég erős kijelentés. Lehet hogy teljesen jók még pár évtizedig azok a csövek.

2021. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
Ha már nincs vegyes akkor nem szükséges a fenti tartály. Meg kell szüntetni. A felmenő csövet is. A szennyeződés elkerülése miatt belehetne építeni a kazán után egy hőcserélőt utána meg egy keringetőt. Így a kazán mindíg csak pár liter tiszta vizet keringtet. Szüleimnél pont ilyen rendszer lett felújítva. Annyi különbséggel hogy a régi gázkazán ki lett cserélve viszont a vegyes kazán is maradt. Kell még egy relé ami a gáz kazán indulásakor azonnal indítja a hőcserélő utáni keringetőt is. A radiátorok itt is cserélve lettek. Volt két kritikus rész a fürdőkéd és a zuhanyzó mögött. Ott volt nedvesség. El is rohadt a visszatérő fűtéscső. Mindkét helyen egy egy méteres darab ami rozsdás volt ki lett cserélve. Tökéletesen működik
2021. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os. A csőrendszer meg lett bontva már, mivel a fűrdőszoba felujításakor a radiátor is más helyre került. A szakember (ugyanaz aki most fogja csinálni a dolgokat) azt mondta, hogy a régi csöveknek nincs semmi baja, csak természetesen át fog kelleni mosatni őket mielőtt az új radiátor felkerül.


Azt, hogy a kazán körüli dolgokat hogy fogja megoldani azt nem tudom, nem mondta. Meglátjuk mi lesz. Annyit mondott, hogy a tartály le fog kerülni. A régi tartályhoz lévő cső kiiktatása érdekes dolog lesz, mert az ahhoz a csőhöz lett hozzáheggesztve, amely a folyosón lévő radiátorra viszi fel a melegvizet a kazántól. A heggesztés helye itt van fent a radiátor mellet.


Annyit tudok, hogy egy szivattyút ill. keringetőt akar beiktatni, hogy ne a gravitáció legyen az egyetlen tényező. Ha jól tudom úgy akarja, hogy a kazánnal együtt kapcsoljon be.

Elég régi kazánról van szó amúgy (ugyanaz, ami '91-ben lett beiktatva).

Modratherm PKM 18.

2021. júl. 27. 22:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem cserélném ki a csöveket, így legalább lesz némi puffertartaléka a rendszernek, pont az a baj a vékonycsöves rendszernek, hogy amint leáll a kazán, utána nemsokkal a radiátorok is kihülnek, mert kevés víz van a fütésben. Nem tudom milyen kazánod van, de már a régiek is csak zárt redszerrel, túlnyomással voltak hajlandóak elindulni, ilyenformán meg mindegy hol vam a tagulási tartály, de ne hagy magad megvezetni mert a kazánokban szokott lenni szivattyú és tagulási tartály is. A rendszer védelmére meg be kell tenni egy iszapleválasztót.
2021. júl. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
#7 Jó lesz úgy ahogy a szerelő szeretné csinálni. Ha a csövek jók kár cserélni az is egy vagyon. Jó lesz
2021. júl. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Abban a kazánban tényleg nincs szivattyú. Valóban jó lesz a szerelő által tervezett átalakítás. A régi tágulásihoz menő csövet pedig ha máshol nem tudja, akkor a padláson elvágja és lezárja vagy akár egy automata légtelenítőt is tehet rá.
2021. júl. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!