Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit szóltok ehhez a fűtési...

Mit szóltok ehhez a fűtési rendszer felujításmódhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 60 éves családi házról van szó. Annó építkezéskor olyan fűtési rendszert alakítottak ki, ahol eléggé vastag és nagy térfogatú acél csőrendszert használtak. Utánaolvastam, gravitációs fűtésről van szó, ha jól értelmeztem.

Elméletileg ez nem is volt gond fa- illetve széntűzelésű kazánnál. Azonban annó 91-ben ez le lett cserélve gázkazánra, viszont a rendszerben nem lett semmi változtatva.

Most pedig radiátorcsere előtt állunk és a szakember, aki jön hozzánk, említette, hogy még egy-két dolgon változtatni is fog, mivel:


- Az "expanzer" illetve ha jól tudom helyesen magyarul tágulási tartály a padláson volt, azonban az évek hosszú során teljesen telement rozsdával és egyébb kosszal és ezért azt is ki kell cserélni.

- Nem volt semmilyen szivattyú beiktatva a rendszerbe ami állítólag nagy baj, mivel maga a víz kb. 60°C-nál kezdi el a körforgást...

- A tágulási tartályt a szakember alulra akarja tenni, a kazán mellé valahová.

- Be akar iktatni egy szivattyút is és természetesen lecserélni a radiátorokat.

- Emellett még a lenti csőrendszerbe beiktatott nyomás- és hőmérőt is ki szeretnénk cseréltetni.


Na nekem az lenne a kérdésem, hogy akkor a régi csővel ami a pincéből egészen a padlásra megy fel, hogy ott rácsatlakozzon a tágulási tartályra, azzal mi lesz?

Lehet így rendszert átépíteni anélkül, hogy bármilyen csövet ki kelljen cserélni?


2021. júl. 27. 20:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nalunk ugyanilyen a rendszer. 30 eves a haz. Regen vegyes tuzelesu volt valszeg. Hatalmas vas csovek mindenhol. A kazant csereltek olyan 15 eve gazra. Tagulasi tartaly a kazan mellett mert a kazanban levo megadta magat regebben. Szivattyu a kazanban.

Mukodott.

Radiatorok regi lemezbol voltak. Volt par ontott vas is.


Szepen lepesekben cserelgettem mindent. Tobb helyen is radiatort csereltem. Tobb helyen csereltem a csovet otretegure, van ahol atalakitottam. Tehat most nalam felemas a rendszer van ahol vas, van ahol otretegu. Ahol vegleges a kotes ott preseltem, ahol nem, ott kulcsos idommal.

Teljesen jol mukodik a rendszer.

Volt valami otvar tartaly regebbrol a padlason de egy csappal le volt zarva. Azt ki is iktattam. Nyilt tartaly tudtommal nem valo nyomasos rendszerbe.

A vas otvar de emiatt ne tord fel a betont szerintem.

2021. júl. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!