Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel észszerű kezdeni a...

Mivel észszerű kezdeni a felújítást?

Figyelt kérdés
Örököltem egy vidéki házat, és szeretném felújítani. Nyílászárókat cserélni, kivenni egy falat, tetőt cserélni, napkollektort csináltatni padlófűtéssel. De mivel ez így nagyon sokba kerül, szépen fokozatosan lépésről lépésre szeretném megvalósítani. Szóval, szerintetek? Én a nyílásszárókra tipelnék, de két kisebb ablak helyett egy hatalmasat szeretnék tenni, és pont ott van a gázfűtésnek a "levegőztetője" (nem tudom mi a neve)...
2021. aug. 1. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel ezek mind összefüggnek, nehèz apránkènt csinálni. Nem csinálhatsz fűtèst amíg falakat akarsz kivenni. Nyílászáró megint olyan, hogy amíg lakhatatlan a ház, minek amortizálódjon. Esetleg a tetőcsere mehet, ha beázik, állagmegóvás miatt. De akkor már födèmcsere nem kell? Főfalat mozgatni?


Gyakran látom, hogy az átgondolatlanság miatt szivatják ès vetik magukat többletköltsègbe vagy kompromisszumba a felújítók. Szóval jobban jársz, ha átgondolod, esetleg èpítèsz segítsègèt kèred, drága, de olcsóbb mint sok rossz megoldás, bontás, stb

2021. aug. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tökeletes allapotban van, de gondoltam ha napkollektort csinaltatok, akkor cserepet is. Rosszul írtam, csak cserepet cserélnek, a tetőnek semmi baja. A falat meg azert szeretnem kiverni, mert a konyhat a nappalival egybe szeretnem nyitni. Hat a nyilaszaró korszerűsítés mindenkepp szükseges, meg mozognak a függönyök télen. :)
2021. aug. 1. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!