Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az gond, ha a fürdőszobai...

Az gond, ha a fürdőszobai fali lámpánál régi vezeték van és nincs földelés? Veszélyes?

Figyelt kérdés

Teljes elektromos hálózat cserét csináltak a panel lakásomban, a kábeleket szinte mindenhol át tudták húzni falbontás nélkül. Kifizettem a mestereket majd elmentek.

Ma az ismerősöm új lámpát szerelt fel a fürdőszobában és közölte, hogy ott még a régi vezeték van és nincs földelés.

Valószínű, hogy itt nem tudták áthúzni a vezetéket a csempe miatt, amit nem akartam bontani, de azt nem értem, miért nem szóltak, csak visszaszerelték a régi lámpát.

Falon kívüli csatornával megoldható lenne, hogy új vezetékek legyenek, de az nem szép.


Mit tegyek? Hívjam fel a mestert és kérjem, hogy falon kívüli csatornába tegye a kábeleket?

Vagy hagyjam így? Ez így veszélyes lehet?



2021. aug. 9. 19:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%

Várható volt a kitérő válasz, de elmondom mi a helyzet.

Igen a hajszárító kettős szigetelésű, NINCS földelő vezetéke.

Ezért hiába van földelés a konnektorban ahova bedugod, ha leesik, összetörik és véletlenük kilátszik egy feszültség alatt levő vezeték a földelés semmit sem ér a konnektorban. Viszont a FI relé megmenti az életed.

Na csá mester.

2021. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Még sosem láttam fali vagy mennyezeti lámpánál védővezetőt, a felszerelt új lámpa pedig biztosan kettős szigetelésű.
2021. aug. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Még sosem láttam fali vagy mennyezeti lámpánál védővezetőt"

Még csak 35 éve kötelező...

2021. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"de elmondom mi a helyzet."

Nem, nem mondtad el, mi a helyzet. Mert ez egy másik dolog. Van a hibavédelem, ami arról szól, hogy ha a készülék meghibásodik, akkor ne csapja agyon a kezelőt. És ehhez kell védővezető, és az így generált hibaáram működteti a FI relét. Erről az esetről folyt a társalgás.

Ha összetörik a készülék, és a tudatlan belenyúl a csillogó rézbe, az más eset.

2021. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!