Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Réz fűtéscső forrasztása?

Réz fűtéscső forrasztása?

Figyelt kérdés

Elfogyott a méregdrága forrasztó ón, ami direkt réz csövekhez van, pedig még egy könyököt be kell forrasztanom.


Az elektronikában használt gyantás forrasztó ón használható rézcsőhöz?


(Szürke folyasztó pasztát használok, amiben forraszanyag reszelék van.)



#kondenzációs kazán #Réz cső forrasztása #Folyasztó paszta
2021. aug. 11. 02:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan használhatod azt az ónt.
2021. aug. 11. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kilós ára pont annyi, de mindegy. Esetleg ólom tartalmú kicsit olcsóbb lehet. Azt viszont nem használnám ivóvízhez.
2021. aug. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Az Ólomtartalom ebben az esetben 1 semmiség.. a forrasztásban van kb 1gramm ón aminek 20% ólom,azaz kb 0.2g amalgám kötésben tehát elhanyagolható.

Ahhoz képest hogy Bp belvárosainak nagy hányadában 100% tiszta ólomvezetékeken megy az ivóviz , ebből a forrasztási mennyiségből kioldódó ólommennyiség 0.2g/ forrasztási pont ...

hát egy hangyaf@sznyi.

2021. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán használhatod, csak az elektronikaiban van gyanta is, az meg eléggé fog neked füstölni, kormot hagyni. Tegyél egy próbát nem-e szennyezi be túlságosan a felületet. Árban nem tudom most az elektronika mennyi, de én most vettem simát, rézcsöhöz, az 6700Ft volt 250gramm.
2021. aug. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kb egy árban vannak, csak az elektronikai ónból van itthon egy nagy tekercs, nem kéne megvenni. kösz a valaszokat!
2021. aug. 11. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!