Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy ajtó csere...

Mennyibe kerül egy ajtó csere tokostul?

Figyelt kérdés

Tehát hogy a régi tok helyett is új legyen, meg az ajtó helyett is. Nem találtam árakat, de kíváncsi vagyok.

Van a lakásban 5 ajtó, ami régi és nagyon csúnya.


2021. aug. 29. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
10-20e ft/ ajtó + javítás.
2021. aug. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. És a régi tok kivésése az külön költség, ugye? Vagy nem? Nem értek hozzá...

27N

2021. aug. 29. 14:19
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Az egyes irreálisan alacsony árat írt. Inkább kérj szakemberektől árajánlatot. De 1 ajtó tokkal 100-150ezer ft. Munkadíjat nem hiszem, hogy meg lehet úszni 40-50ezer alatt/ajtó. De kérj több helyről árajánlatot, meg többfajta ajtó is létezik. Ha kőművesmunkák is kellenek, nem úszod meg 6számjegyű összegből az 5 ajtót. De az a legjobb, ha kimegy szakember, és megnézi.
2021. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták a csere munkadíj kb 10-20 ezer/db,ha normális áron dolgozik,aki cseréli.

Más kérdés,hogy mennyire lesz nehéz találni valakit,aki meg is csinálja.

Manapság 50-100 ezer ft-ért legtöbb vállalkozó meg sem akar mozdulni.

Amikor veszed/rendeled az ajtót többnyire vállalják a beépítést és a régi ajtó elszállítását is.

Azzal még lehet szerencséd is.

Mikor ajtót választasz,ha teljesen idegenlégiós szereli majd,jó ha előre megbeszéled,hogy a leendő ajtó valóban passzol e a régi helyére,mert érhetnek kellemetlen meglepetések is, hiába jó látszólag a méret.

Még egy dolog..ha a régi ajtó egyébként jól funkcionál,akkor mielőtt kiszedeted érdemes szétnézni felújítós csoportokban,mert millió ötletet láttam,ami otthon házilag kivitelezhető és normális megoldás. Sokkal kevesebb pénzből és hulladékból megoldható.(nyilván nem minden esetben)

Festés,ajtóborítás, üveg, kilincs csere nagyon sokat tud javítani a külsőségeken.

Persze van az az ajtó,amire nem érdemes költeni.

Csak gondoltam jó ha olvasol egy ilyen véleményt is.

Az elmúlt 10 évem a felújításokról szólt.

A hideg ráz,ha arról van szó,hogy valami szakit kell hívni, inkább megpróbálom megoldani amit lehet és nézem a saját barkács megoldásaimat,mint bosszankodjak a drága pénzen csinált kókány munkán,vagy hallgassam a sok kamuzást,hogy mikor jön stb ..

2021. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezek az ajtók már sárgák, rosszak, kopottak, töröttek, le van pattogzódva róla a festék, az ajtó tokok egyenesek borzalmasak. Az előző tulaj tett róla, hogy ne legyen egyszerű.

De nem akartam árajánlatot kérni, mert egyenlőre nincs rá pénz. Csak kíváncsi voltam, mire számíthatok.

De azért köszönöm!

2021. aug. 29. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Mivel nőként -nyílván- nem értesz hozzá, csak jelzem, hogy az ajtótokokat különösebb rombolás nélkül is ki lehet venni, mindössze pár helyen el kell fűrészelni.

Aki meg 50ezret kér/ajtó munkadíjnak, azt zavard el a ...-ba.


[link]

2021. aug. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Mélyen a zsebbe kell nyulni.Lehet ajtot venni 15ezerért és lehet 150 ezerért.Ez biztos,mert most akarunk mi is 5 ajtot venni.Ami húzosabb a munkadíj.Nem tudom mennyi mert nálunk a férjem kicseréli.De az biztos h.100 ezres tétel lesz.
2021. aug. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!