Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes-e villanyszerelőt...

Érdemes-e villanyszerelőt kihívnom a régi HH 1302 tipusú (Elekthermax) hőtároló villanykályha karbantartására-tisztításra (nagyon koszos belül)? Egyáltalán van olyan szakember aki ezekkel foglalkozik?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam az elbontásán is. Nyilván ahhoz is szakember kéne. De akkor persze muszáj lenne beruháznom télre legalább egy fűtőpanelra, ami azért költségesebb lenne.

De úgy gondolom, ha egy ideig még marad, akkor muszáj lenne egy belső takarítás.



2021. szept. 4. 16:59
 1/4 Doros ***** válasza:

Mindenképpen kikérném egy hozzáértő tanácsát.

Az áramszolgáltató cégeknél is szokott ilyen tanácsadás lenni, de leaglább azt tudják, hol van ilyen.

2021. szept. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vigyázz vele,mert azbesztet tartalmaznak az Elekthermax hőtárolós kályhák.Az összes egy időzített bomba.Sürgősen szabadulj meg tőle. Nekünk is az volt.Én fizettem pár embernek,hogy tüntessék el a lakásból.
2021. szept. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 puritan ***** válasza:

A villamos fűtés meglehetősen költséges, de bizonyára megvan az oka, hogy miért ilyen van nálad.

Egyébként rendkívül egyszerű készülékek, nem sok minden tud elromlani benne, de ha mégis, az nagy valószínűséggel javítható. Nem úgy, mint a modern fűtőpanelekben.

Jókora samottéglák vannak benne, amelyek kialakított réseiben vannak a fűtőbetétek. Ha valóban tartalmazna is azbesztet, olyan kemények, és acélosak, hogy kalapáccsal is csak komoly erővel lehetne szétverni. Mozdulatlan helyzetében kizárt, hogy abból bármilyen por leváljon. A ventilátor átfújja a felmelegedett téglák között a levegőt, ez biztosan visz bele port, de ugyanaz van a szoba levegőjében is. Én nem nagyon látom értelmét szétszedni, és kitakarítani, mert néhány nap, és ugyanolyan lesz.

Ezek biztosan értenek hozzá:

[link]

2021. szept. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akivel én elszállíttattam a kályhát,szétszedte ,mert kellett neki a samottégla.Azt mondta,hogy az azbesztlapok porladtak szét és imádkozzunk,hogy nem lesz bajunk tőle.Engem sikerült beparáztatnia.Kicsit utána olvastam az elekthermax kályháról a neten és azóta még jobban félek.
2021. szept. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!