Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtéscső csiszolása egyszerűen...

Fűtéscső csiszolása egyszerűen és könnyedén hogyan lehet?

Figyelt kérdés

Nem kevés a fűtéscső amit le kéne csiszolni.

Gondoltam több megoldásra,célszerszám vagy hogy létezik-e erre valami megoldás hogy ne csak kézi erővel lehessen.


Ha tudtok jobbat kérlek mondjátok.


Sarokcsiszoló,peremes hengert rátenni,és még valahogy kialakítani valami konzolt hogy legyen még egy henger amin fut a csiszoló szalag másik fele,de ugye előtte a szalagot betennéd a fűtéscső mögé és utána fűznéd rá a gépre.

Venni egy csőcsiszolót mert úgyis kell másra is majd.

Nem tudom hogy a 2 vagy 3 hengeres férne- úgy oda ahogy kell,de azt sem tudom van-e olyan aminek a hengeres karját lehet könnyedén állítani,mert azt csinálnám hogy betenném a cső mögé a csiszoló szalagot és utána fűzném be a csiszoló szalagot a gépre,kérdés az hogy lehetséges-e ez?



2021. szept. 12. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Leengedném a vizet, és gáálámpával vagy hőlégfúvóval leégetném amit lehet
2021. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi a cél? Le akarod szedni a zománcfestéket és újrakenni?

Lehet egyszerűbb lenne kicserélni a csövet. Vagy inkább megbarátkozni vele amíg nem tudod kicserélni. (társasházban persze nem egyszerű cserélni)

2021. szept. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jók a csövek szerintem.Ezért sem szerettem volna másikra cserélni,és igen legalább 30 éves zománcfesték van rajta.
2021. szept. 13. 06:05
 4/9 A kérdező kommentje:
Na meg vannak rajta rozsdásodás nyomok ahol a festék feljött.
2021. szept. 13. 07:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem írtad az anyagát.. vas?.. vörösréz?,műanyag? Mert az utóbbi 2 esetén óvatosság ajánlott...sérülékenyek.

Egyébiránt meg kézzel át csiszolod csiszoló vászonnal simára,és lekened újra hófehér zománccal,és csilli-villi lesz.

2021. szept. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rozsdásodik, szóval tuti nem réz vagy műanyag :)
2021. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A csőben az a jó, hogy csiszolópapírt köré lehet tekerni és csak húzogatni kell, mint a tehén tőgyét. Olyan simára fogod így tudni csiszolni, hogy az örömtől ott helyben sírvafakadsz. Nyugodtan mehet durvább vászonnal is, nem kell finomkodni. Nagyon vékonyan lekened, utána még egyszer finom papírral felcsiszolod, majd mehet rá egy második réteg is. Tükörsima lesz.
2021. szept. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez igaz, de lerohad a keze mire ezt megcsinálja :)
2021. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezért is tettem fel a kérdést hogy hogyan lehetne gyorsabban és egyszerűen,mert amikor sok van,akkor eltart egy jó darabig.Egy géppel meg megvan könnyítve az életed,biztos hogy valaki tudja,mert lemerem fogadni hogy van aki már megunta ezt a fal közeli cső csiszolási élményeket.
2021. szept. 16. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!