Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Sarokcsiszolóval (felx) lehet...

Sarokcsiszolóval (felx) lehet helyettesíteni egy csiszológépet? Egy beton lépcsőt szeretnék lecsiszolni, kérdés, hogy megfelelő tárcsával sarokcsiszolóval el tudom-e végezni a munkát vagy mindenképpen szükséges egy csiszológépet beszereznem?

Figyelt kérdés
Külsőre a sarokcsiszoló és a csiszológép nagyon hasonló, a csiszoló tárcsát is bele tudom tenni a sarokcsiszolóba, le tudom venni a szikraterelőt is, de kérdés, hogy így működik-e? Egy egyszeri munkához szükséges-e beszereznem egy csiszológépet?

2021. szept. 2. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Mért ne tudnád megfelelő kővel?
2021. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A betont nem érdekli, hogy milyen géppel csiszolod.

Megfelelő csiszolótárcsával menni fog.

Én finoman engedni szoktam a köre a vizet, hogy ne legyen por.

2021. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni. Nyilván kompromisszumos megoldás, mivel:

1. A sarokcsiszolóban nincs a gyári betoncsiszolókhoz hasonlóan "porfogó", nem ennek megfelelően van a védőburkolat sem kialakítva, nincs kialakított csonk a porelszíváshoz. Magyarul kur.va nagy port fog csinálni.

2. Ez a kur.vasok por, illetve ha vízzel locsolod (ami erősen ajánlott) akkor a vizes szmötyi jól bele fog menni a gépbe (betoncsiszolónál a tárcsa "eláll" a géptől, így az nem annyira a géptestre és szellőzőkre fröcsköli rá a koszt). Tehát a gépet jó sűrűn kell takarítani.

3. Olyan pozícióban ahogy azt tartani kell, nem túl ergonomikus a sarokcsiszoló, nem ehhez van a fogantyú(k) kialakítva.

4. A sarokcsiszoló tengelyének csapágyazása nem kimondottan erre van tervezve. Nyilván nem fog önmagában pár nap ilyen használattól tönkremenni, de lestrapálja a gépet.

5. A sarokcsiszolók fordualtszáma jellemzően 15-20 %-kal magasabb egy hasenló méretű betoncsiszolóhoz képest. Ez a korongot fogja megviselni.


Összességében én azt mondom, hogy meg lehet csinálni, maga a munka nyilván macerásabb lesz mint teljes értékű betoncsiszolóval, de a végeredmény ugyanolyan jó lesz (vagy ha rosszul csinálod, akkor ugyanolyan rossz).

2021. szept. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!