Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan érdemes leszigetelni a...

Hogyan érdemes leszigetelni a régi aljzatbetont?

Figyelt kérdés
Felszedtem a laminált padlókat és párás volt alatta ezért szeretném leszigetelni mielőtt rákerül a hajópadló. Az egyik helyiségben régi járólap van, de azt felszedni nem akarom, de vízszintesre ki kellene önteni azt is és vízszigetelni is. Mi a megfelelő sorrend?
2021. szept. 17. 18:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy milyen anyaggal érdemes ezt csinálni, kátrány papír, kenhető kátrány, vagy fólia vagy más?
2021. szept. 17. 21:03
 2/4 anonim ***** válasza:

A lamináltpadlónál is a helyes lerakás úgy lett volna, hogy párazáró fólia, majd alátét és arra a lamináltpadló.

A régi járólapot ha nem szeded föl (mert stabil) és aljzatkiegyenlítővel kiakarod önteni a helyiséget, akkor okvetlen fel kell kenni először tapadóhíddal.

Aljzatkiegyenlítő nem terül magától, mégha ez a nevében benne is van! El kell húzni kiöntés után és tüskés hengerrel át kell hengerelned annak érdekében, hogy légbuborékok nem maradjanak benne!

2021. szept. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, működne az is hogy először lekenném kenhető bitumennel aztán arra menne az aljzatkiegyenlítés?
2021. szept. 20. 09:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem akarok hülyeséget írni, erre nem tudom a választ, de szerintem még az is kétséges, hogy a kenhető bitumen jól tapad a járólapra, mivel az nem egy érdes felület, a kenhető bitument is betonra szokás kenni, ami meg egy érdes felület. Járólapon nem tudom hogy viselkedik, erre még példát nem láttam.

Ezt a vízszigetelést nem értem, miért érzed ennek szükségességét? Nincs szigetelve, biztos, hogy nincs? Páralecsapódás lehetséges akkor is, ha van! Hisz hőkülönbség lehet az aljzatbeton és a beltéri levegő között. Ezért kell párazárófóliát tenni!

A szigetelést azt össze kell kapcsolni a falak alatt lévő szigeteléssel, így volna helyesen megoldva. Ha Te bitumennel lekened, akkor a lekent részen valóban zársz, de ezzel a falak felé tereled a vizet, az fog akkor vizesedni, mert a víz ilyen aljas módon viselkedik, hogy arra megy, merre utat talál. Szóval ezzel még lehet nagyobb bajt is okozni!

Ha túl egyenetlen, akkor öntsd ki önterülővel. Majd arra teríts párazárófóliát. Arra mehet párnafa, majd a párnafák közé akár vékony kőzetgyapot, kapsz 3cm-est is, meg 5cm-est is (amilyen magas a párnafa, lényeg, hogy ne nyomd össze a kőzetgyapotot, ne legyen vastagabb, mint a párnafa!), majd a párnafára terítheted a hajópadlót.

2021. szept. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!