Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nemrég vásárolt lakásomba a...

Nemrég vásárolt lakásomba a mennyezetet szeretném leszigetelni. Érdemes álmennyezettel megoldani? És lesz-e penész?

Figyelt kérdés

Nyáron vásároltam lakást, 70m2-es (1.5 szoba, 3. emelet). Próbáltam körüljárni a témát de nem teljesen sikerült. Az oldalfalakat semmiképpen sem akarom leszigetelni a penész miatt és ha nem megy a fűtés akkor totál le fog hűlni a lakás ennél a megoldásnál.


Csak a plafont/mennyezetet szeretném leszigetelni, nem szeretném a szomszédot fűteni.Ablakok ki vannak cserélve.Van elég belmagasság.


Csak azt nem tudom, hogy csak a két szobát érdemes megcsinálni, vagy a fürdő kivételével az egész lakást?


Meg így gondolom az oldalfalak nem hűlnek le, talán nem lesz penész sem.

[link]



(a belső szigetelés már csak azért sem jó megoldás még ha vékony is, mert ha 12-16 órát nem tartózkodok otthon akkor könnyeben lehűl, ha nincs fűtés)



2016. okt. 7. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van fölötted padlás, akkor fontolóra lehet venni a padlás felőli szegetelést.
2016. okt. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
lakó van felettem :)
2016. okt. 7. 11:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egy társasházi lakásban teljesen felesleges az álmennyezet, ha laknak feletted. Ilyet akkor érdemes csinálni, ha feletted egy nyitott padlás van, ahol jár a levegő, tehát ami hő felmegy, azt egyből elviszi onnan a huzat. Ha egy lakás van fölötted, a tőled esetleg felszökő hő sokáig ott marad, és szigeteli a te mennyezetedet. Az, hogy eközben a feletted lakó szomszéd hőérzetét javítja, csak hab a tortán. Az oldalfalakkal meg az a helyzet, hogy ha szigeteled őket, elzárod a lakásodat a szomszédos falak konvekciós hőjétől. Többet ártasz, mint használsz vele.
2016. okt. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!