Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Bosch típusú gázkazánra...

Bosch típusú gázkazánra cseréltem a régi Beretta kazánt. 145m2 es a ház emeletes. A földszinten 26 fok van míg az emeleten 23. Nem forgotja át a vizet az emeleten.Mit tegyek ezzel?

Figyelt kérdés
Van az emeleten egy légtelenítő csap az többször is nyitottam de csak víz jön. Régi vastag csőhálózat van öntvény ragiátorokkal. Nem értem miért nem fűti a felső részt. Felmegy az emeletre a melegvíz de csak áll. A radiátorokig nem jut el. A beépítő sem tud segíteni.

#gázkazán #öntvény radiátor #Régi fűtési hálózat #Emelet nem fűt.
2021. szept. 19. 10:22
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
Hát elég szomorú hogy a beépítő nem tud segíteni. Ez a szakmája. Van a rendszerben keringeő vagy csak az van ami a kazáné. Egy plusz keringető beépítése ha nincs lehet megoldást jelentene. Vagy próbálhatsz olyat hogy a földszinti radiátorok szelepén zársz minden radiátornál. Hátha jobban megfordul a víz fenn is. Zárj egy harmadot minnden radiátornál. Ha kevés akkor felet. Próbálgasd
2021. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
Aztán írd meg mi történik
2021. szept. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Épületgépész tervezőről hallottál már?

Ha nem a kókány mekkmester szerelőre bíztad volna a munkát, aki annyit csinált mindössze, hogy kicserélte a régi kazánt újra, de a rendszeredet már nem méretezte utána hidraulikailag, hanem megbízol előtte egy tervezőmérnököt , aki megtervezi, műszaki leírást és árazatlan költségvetési kiírást ad, akkor nem vertek volna át. Ez volt a tanulópénz.

2021. szept. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Hallottam. De egy normális szerelőnek is tudnia kell mit hogy kell csinálni hogy jól működjön minden. Én csak próbáltam tanácsot adni.
2021. szept. 20. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A bunkó kioktató hozzaszólónak üzenem hogy bekaph@tja a f@szomat ha hagyom. Segítséget kértem hozzáértőktől és nem kioktatást, és van akitől ugye kaptam is. Első hozzászoló, köszönöm a tanácsot! Közben a padláson találtam egy második légtelenítőt ami az emeletet légteleníti az tele volt levegővel víz nem volt benne. Szóval ezt megoldottam "Mekkelek " módra és nem kellet 100 ezreket fizetni egy fellengzős kis b@zinak aki még csövet sem fogott a kezében max más férfiak csövét!
2021. szept. 20. 09:38
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
Gratulálok. Mikor én rakattam új kazánt gázt három éve a vegyes mellé az egyik radiátor csak lagyos volt. Előtte vegyes működött jóval magasabb hőfokon akkor jobban melegedett. Szóltam a szzerelőnek átkötötte keresztbe a radiátort valamivel jobb lett de nem lett jó. Napokig légtelenítettem mert szuszogott az egész. Végül én jöttem rá az a radiátor fordítva lett bekötve. Mentségére a szerelőnek a rendszert nem ő csinálta de azért illett volna rájönnie a problémára. Mint ahogy a te szerelődnek is. Nem ott hagyni úgy hogy nem üzemel.
2021. szept. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező: amit írsz az téged minősít. Kis "Mekkelek". Amúgy furcsa egy fantáziád van, nem irigyellek érte!
2021. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!