Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire nehéz házilag a festés?

Mennyire nehéz házilag a festés?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok akadva, nemrég ment el tőlünk a festő, akinek rengeteget fizettünk, mégsem lett túl szép a fal.

Annyit kértünk hogy a meszelt falat csiszolja le, gletteljen ahol kell, szalaggal fedje el a repedéseket és fesse le a falakat.

Nézem, nem csiszolja a plafont, azt csak átkente, semmi hálós szalagozás, minden kis dologért szólni kellett, rettentő lassan dolgozott, és iszonyat drága volt.

Elvileg jön tavasszal a maradék szobákat megcsinálni de én erre nem fogok kifizetni megint majd fél milliót, ilyen minőségben magam is meg tudnám csinálni...

Kérdésem, hogy mennyire nehéz pl tartani a falcsiszolót? vagy pl hungarocell díszcsíkot felrakni? Eddig a meszelést magunk csináltuk, nem omladoznak a falak, stabil, így tényleg sok probléma nincs.


Hozzáteszem nem sz*rrágásról van szó, mert mellette kifizettük a vizest, burkolást, az egyedi bútorokat, csak annyit szerettünk volna hogy szép legyen a ház erre napsütésben be sem merek menni bizonyos helyiségekbe, olyan ronda néhol.


2021. szept. 22. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Még a telibe glettelés sem ördögtől való. Jó minőségű anyaggal, mondjuk Polifarbe glett, ti is meg tudjátok csinálni. Az előző festékréteg lekaparása után mélyalapozás, majd két réteg glett. Mindegyiket lecsiszolod vagy géppel, vagy kézzel alaposan. Utána egy lámpával oldalról megvilágítva surlófényben megkeresed azokat a hibákat, amiket szemből nézve nem látnál. Sokat fogsz találni, a glettvas szélének mélyebb nyomait leginkább. A második réteg után már csak ezeket a hibákat javítsd egyesével, majd ezeket csiszold le, de olyan szinten, hogy csak a hibában maradjon glett, körülötte kívül már ne, tehát a fal síkjáig. Utána porold le alaposan, majd kend át mélyalapozóval. Száradás után meg Dulux Easy Care-rel fesd le hengerrel. Én azt is két soron festettem, hiába írják, hogy egy sor elegendő, szebb a kettő. Ezek a festékek már nem foltosan, csíkosan száradnak, de csak függőlegesen húzd a hengert és jól dolgozd el a festéket. Baromi sokat tudsz spórolni, milliós tételt is akár. Nem könnyű szépen csinálni, de megéri a fáradtságot szerintem.
2021. szept. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát a mélyalapozás meg a rétegek közti csiszolás, glettvas nyomok, csiszoló nyomok eltűntetése itt kimaradt...

Szó volt róla hogy mi nekiállunk, de úgy voltunk vele, mégiscsak festő csinálja hogy pár év múlva csak "átgurítani" kelljen.

2021. szept. 22. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha a második réteg csiszolása után, de még a festés előtt a hibák kijavítása elmarad, akkor a festék brutál szembetűnően kihozza azokat. Még mennyezeti led világítás sem kell hozzá, elegendő egy sima csillár, vagy napfény, hogy mindegyik látszódjon.
2021. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Mi magunknak csináltuk, ha úgy tetszik fillérbaszásból, nem volt pár milliónk baszni :))

A glettelésbe azért bele kell jönni, érdemes kevésbé látványos helyen kezdeni, kamra, tároló, WC ilyesmi.

Utána viszont csak rajtad múlik mennyire lesz tökéletes.

A rétegrendet és a keverési aranyokat szigorúan tartsd.

Alapozó festéket csak ecsettel vigyél fel de csak vékonyan, ne csillogjon.

Glettelés, élvédőzes, szegélyragasztás, ezekkel mind tele van a youtube, lesd el a mozdulatokat.

2021. szept. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

az a helyzet, hogy a #4-est kell követni. Nyáron, jó melegben, nyitott ablaknál élmény a lakás festése. Egy ember ha akarja az egész lakást ki tudja festeni. Na nem két nap alatt, inkább három hét...de az gyönyörű lesz. Nem kell egyetem hozzá, csak akarni kell, és némi szépérzék. A falcsiszolást felejtsd el. Nagyon fontos a minőségi glettanyag, és a glettszerszám.


Álomszép lesz.

2021. szept. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mindentudó99 ***** válasza:
65%
A glettellni nem egyszerű. Elsőre úgy se lesz szép. Az is egy szakma ugye. Egyszer kellene rendesen megcsináltatni de nem ilyen kóklerrel. Aztán már magad átfested ha kell az már egyszerű.
2021. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

A gletteles nem konnyu. En festo vagyok es beletelt par evbe mire megtanultam es batran mertem mondani hogy tudok glettelni.

A festes viszonylag egyszeru de azt is ellehet rontani, pl azzal hogy nincs eleg anyag a hengeren, kimarad egy resz, nincs a festek elosztlatva rendesen.

Inkabb keress jo szakembert ha nem a penz a problema. Kerdezd meg az ismeroseidet hogy naluk ki festett. Ajanlas utjan jobb szakembert tudsz talalni. Sajnalom hogy igy atvertek.


A falcsiszolo alatt a gepet erted? Nem konnyu vele mennyezetet csicsolni es van amikor belemar a feluletbe, akkor laszodnak a karikak , foleg festes utan. Falat egyszerubb vele csiszolni mert konnyebb tartani. Ha kezi csiszolasra gondoltal akkor az egyszerubb, csak figyelni kell hogy alaposan legyen megcsiszolva, ne hagyj ki semmit.

Hungarocell felragasztasa nem nehez. A stukkonal a vagasra kell nagyon figyelni es a pontos meresre. Az egy kicsit trukkosebb mintha csak siman a falra raknal fel korbe egy csikot.

2021. szept. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is úgy voltunk vele, hogy inkább fizetünk érte, legalább a festés szép legyen de jól pofára estünk 😂 Após állt mellette mert amúgy nem szalagozott volna... Nagyon ronda lett, megfogadtam hogy saját lakásnál biztos mi fogjuk csinálni ☺️ nem nehéz, inkább időigényes, de szerintem megéri.
2021. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem nehéz, ha kicsit belejön az ember. Mondjuk a meszelés (ha tényleg arról van szó), kicsit nehezebb házilag, ha tényleg szépre akarja az ember. Ha ez nem vályogház, akkor én biztosan diszperziós festékkel festenék a továbbiakban.
2021. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!