Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mesteremberrel kikalkulalt ar...

Mesteremberrel kikalkulalt ar utan mennyi szokott lenni az eloleg?

Figyelt kérdés
2021. szept. 27. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Korrekt helyeken semennyi.

Kötnek egy szerződést elvégzik a munkát és számla alapján fizet a kuncsaft.


Aztán, hogy a helyi Jóskapista mennyit kér, rendszerint anyagvásárlás címén az már csak attól függ, hogy milyen vastag a bőr a képén.

2021. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Nagy összeget nem szoktak hitelezni, és függ a vállalkozás mértékétől.

Az előleg nem pofa kérdése, szerződésbe is leszokták fektetni; vagy részenként, fizetni.

Ritkán hiteleznek milliókat, ami gyorsan összejön ma már.

2021. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Odaadod az előleget, soha többet nem látod :D
2021. szept. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

#2

Ki ne találd már, hogy egy felújításnál, el nem végzett munkára előleget kell adni, egy burkolónak (a csempét, fugát nyilván én veszem), szobafestőnek, vagy villanyszerelőnek!

Miért???

Anyagot kifizetem szabályos írásbeli költségvetésre, a többit meg a munkavégzés után, ha kifogástalanul dolgozott, vagy az esetleges hibáit kijavította.


Ha elviszem az autómat, vagy a cipőmet javíttatni, ott sem kérnek előleget!

A kárpitos sem kért előleget, amikor a bőrgarnitúrámat áthúzta, pedig az nem 5 Ft. volt.


Ha valami speciális méretű akármit legyártatok, ami másutt nem használható fel, akkor esetleg jogos, de egyéb esetekben nem!


Nálam aki előleg kéregetéssel indít, máris tárgytalan, mert az ilyen kispályásokkal csak megjártam.

2021. szept. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Ők meg megjárták a nem fizető megrendelőkkel, mert van ilyen is.

Senki nem írta az el nem végzett munkát. Anyagra szoktak legtöbbször, vagy munka részenként fizettetnek. Megvan az anyag, kifizeted, megvan egy részmunka- fizeted.


"Anyagot kifizetem szabályos írásbeli költségvetésre, a többit meg a munkavégzés után"


Tehát fizeted te is, ha kaptál költségvetést. Jól írod.

2021. szept. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Előleget soha.
2021. szept. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Bolttól házig legyen annyi pénze, hogy szàmla ellenében kifizetem. Van olyan Munkahely ahol előre adják a fizut?
2021. szept. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Anyagra esetleg lepapirozva. Én beszéltem erről a gázszerelőmmel. Legutóbb szüleimnél dolgozott. Se tőlem se tőlük előre pénzt nem kért. Itt szüleimnél kb 1.3 milla volt a munkadíj és az anyag amit ő hozott. Kb fele fele arányban. Ő beszélt róla hogy hát most munka után megy ide oda véglegesíti a megrendelést meg elhozza az előleget anyagra. Visszakérdeztem hogy tőlem vagy szüleimtől miért nem kért. Én teljesen ismeretlenül hívtam hozzám. Annyit mondott hogy látszik az az illetőn hogy kitől kell kérni és kitől nem előleget. Szóval ebből kiindulva ha valaki kér nem feltétlenül arról van szó hogy ne tudná megelőlegezni. Biztos járta már meg hogy nem fizették ki.
2021. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!