Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 130 nmes házon körülbelül...

130 nmes házon körülbelül mennyibe kerül egy tetőcsere gerendákkal, mindennel együtt?

Figyelt kérdés
Körülbelüli érték érdekelne csak.
2021. okt. 4. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
És hány nm a tető, milyen cseréppel, milyen típus, hány sarok, kiugró, tetőablak stb van?
2021. okt. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát, hogy a tető hány nmes azt most nem tudom kbre se megmondani, a ház egy sima kockaház, nincs toldás, ilyenek. 4 sarok össz-vissz. Tetőablak sincs, 2 kémény csupán, ami nehezíti a munkát.

Nyilván egy jobb minőségű cserép érdekelne minket, de ennek sem jártunk még utána, tényleg körülbelüli ár érdekelne csak, hogy mondjuk 6 millió körül lenne, vagy inkább 10?!

2021. okt. 4. 16:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Ugyanekkora háznál palás L-nyeregtetőre Lindab cserepeslemezzel csinálva 3,5 milliós ajánlatot adtak tavaly. Tehát maradna a gerenda és a palák, csak ledeszkázzák és fóliázzák, amire megy a lemez.

Ebből kiindulva egy cseréptető födémtől indulva ma simán 6-7 misi.

2021. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. okt. 4. 17:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Gerendák?! Födémcsere is lesz? Vagy a szarufát hívod gerendának?

A faanyag nagyon megdrágult az utóbbi időben. Pontos árajánlatot látatlanban pedig nem lehet adni. Nagyságrendi pár millió forint. 5-6-ba valószínűleg belefér.

2021. okt. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A födémre gondoltam :D de amikor azt írtam mindennel együtt, akkor a szarufát is beleértettem, tehát mindkettőt bele kell kalkulálni. De találtunk közben jó szakit, a hónapban talán ideér felmérni a terepet. :D látatlanban, de megbeszélés alapján ő is 6 körüli összeget mond, de majd meglátjuk milyen cserepet választunk... :D
2021. okt. 5. 08:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja?! Ha fafödémes a ház és a födémet is cserélni kell, akkor valóban inkább a 6+-hoz fog közelíteni az ár. Több anyag, több munka.
2021. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez most nagyon durván számolva, mivel semmilyen adat nem áll rendelkezésre.130 m2-es házon a tető felület kb 220m2.

Munkadíj : 220x 12000 = 2640 000 Ft

Fa anyag kb 7m3 =1 500 000 Ft

Cserép 240 m2 ez kiegészítőkkel együtt számolható kb 4500 Ft/m2 = 1080 000 Ft.

Bádogos munkák kb 450 000 Ft

Fólia, festék, szög, csavar, stb. minimum 300 000 Ft.

Ehhez jön még a bontás költsége, hulladék elszállítás, ez sem kis tétel.


Azt még hozzátenném, hogy a munkadíj nagyon változó, a 12 000 Ft/m2 lehet hogy valahol nagyon soknak tűnik, de pl a mi környékünkön ennél drágábban vállalják. Javaslom, hogy a kivitelező kiválasztásánál nagyon figyelj oda, nem egy tetővel találkoztam mostanában amit vissza kellett bontani.

2021. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hú, ezt a kb számolást nagyon szépen köszönöm!!!!!! Így jobban átlátom a dolgokat!
2021. okt. 5. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!