Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az elektromos hálózatát...

Az elektromos hálózatát újítanánk fel egy téglalakásnak (65m2). Mennyi időbe telik a falból kivésett falvezetékek helyére berakott műanyag csövek körül kijavitani a falat?

Figyelt kérdés

2021. okt. 6. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
feleségem egy 40 négyzetméteres, 2,65 belmagasságú lakásban egy fél nap alatt visszavakolta. én meg 2 óra alatt lecsiszoltam.
2021. okt. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen vastagon kell vakolni és mennyi a hézag, kb a száradás befolyásolja.
2021. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nem vakolni szokták mert az lassan szárad. A villanyszerelők is Stukatúr gipszet használnak mert nagyon gyorsan köt, viszont arra oda kell figyelni, hogy nehezen csiszolható, vagyis a felület szélér enm szabad felkenni. Ezzel kitöltöd a rés 90%, majd egy vékony gipszes vakolattal, esetleg 0-10 széria gelettel elhúzod simára. Ez a leggyorsabb módja.
2021. okt. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ez tartósabb, vagy a vakolat? Mennyi idő a vakolat száradása? (Én első sorban arra voltam kíváncsi, hogy a tényleges munka mennyi idő. A száradást van időm megvárni.)
2021. okt. 6. 13:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
ha vakolattal dolgozol,akkor egymenetben kihúzod a vakolatot amit akár egyszerre is bekeverhetsz, mert 1 óra nyitott ideje van és ha vastagon szárad, akkor akár 12-24h is lehet mire kikeményedik. A vakolatot is kell glettelni mert egyrészt zsugorodik, másrészt a felszíne nem egyenletes. A stukatúr gipszet nem szabad nagy adagban keverni, 10 perc alatt kikeményedik bekeverés után, gyorsan kell vele dolgozni. Ha kikeményedett, akkor már glettelhető és az már csiszolható. van olyan ismerős aki a gépészeti hornyokat ragasztó gipsszel tömi be, az is gyorsan szárad, és csiszolható is. Árban is nagyon hasonló, 1 zsák(25kg) cementes vakolat 1200ft, a stukatúr gipsz 25kg 2000ft, a ragasztógipsz 25kg 2000-2500ft.
2021. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!