Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tagos acéllemez radiátor...

Tagos acéllemez radiátor (80-as évekből) javítható-e, ha egyik tagja átrozsdásodott és elkezdett csöpögni?

Figyelt kérdés

Leszerelése talán megoldható a rendszer teljes leürítése nélkül, mert alul-felül elzárható.

Úgy hallottam, ezekben a tagok alul-felül egy-egy végigfutó csavarral vannak összefogva, ami a festék lemaratása után szétszerelhető. A tagok nincsenek tehát összehegesztve vagy ragasztva? Mert ekkor a hibás tag kivehető, esetleg a szaki tudna betenni póttagot is.


Kinek mik a tapasztalatai? (Akár szerelő, akár volt hasonló ügye.)


Valószínűleg így már jövő nyáron lecseréltetnénk az összeset a lakásban, de addig sem maradna fűtetlenül a szoba.

Azért ódzkodtunk eddig ettől, mert a mostaniak kötéstávolsága 600 mm, az újaké viszont mind kisebb, így át kellene hozzá alakítani a bekötőcsöveket is.


2021. okt. 9. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek volt ilyen, aki a 80-as években épített. Ha egyik már lyukas, akkor előbb utóbb itt-ott elkezd csepegni. Mi öt évig hegesztgettük, utána az összes csere.
2021. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezért is akarjuk idővel cserélni.

De, hogy ezen a télen még ne kelljen (a kötéstáv miatt átalakítás, társasház szintű leeresztés kellene), viszont meleg is legyen, ezért gondoltunk javításra.

Annyira belül van a lyuk, hogy hegeszteni így kívülről sztem nem lehet. Ezért kérdezem, hogy tényleg szétszedhető-e tagokra a radiátor a fent írt állítólagos hosszú csavarral, és akkor egy tag elhagyása már meg is oldaná a helyzetet.

2021. okt. 9. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt egy kezdő szerelő is megmondja majd ott a helyszínen, ha lesz valaki aki ráér.
2021. okt. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva, szerintem nem szétszedhető. Nem vagyok biztos benne. Ott csak a hegesztés marad.
2021. okt. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Voltak ilyen radiátoraim, de azokon a tagok hegesztve voltak, nem csavarozva. Sajnos szerintem hegeszteni nemigazán lehet, nekem is volt egy ami szivárgott és CO2-val próbáltuk meghegeszteni, de annyira oda volt már lyuk körül is a lemez, hogy nem lehetett megjavítani. Akkor jobb híjján be lett kenve fekete ragasztó szilóval, ami bírja pár éve.
2021. okt. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönettel!

Majd személyesen megbeszélem egy szakival.

Arra gondolok még, ha tagot kivenni nem lehet, és hegesztővel sem lehet így hozzáférni, esetleg megpróbálom vmi ragasztóval összekenni a rozsdafoltot (ha kiszáradt - most alul-felül le van zárva, és most nem csepeg, de nem jött ki azóta annyi víz, mint a lyuk feletti víztér lehet), persze ehhez a festéket is jó lenne leszedni körülötte, nem csak ott, ahol ledobta, - így hátha kibírná csepegésmentesen tavaszig, max mindig alatta tartunk egy tálat. Attól félek, mi van, ha a csepegés hirtelen átvált ömlésbe. (!)

2021. okt. 9. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!