Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Adott egy jó állapotú vályog...

Adott egy jó állapotú vályog ház. Arra, lehet egy könnyű szerkezetes szintet húzni? Illetve acellemez szigetelés kB milyen áron mozog? Köszönöm az érdemleges válaszokat.

Figyelt kérdés

#felújítás #vályogház #acellemez szigetelés
2019. szept. 22. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Míg a betonra, téglára létezik szabvány, jótállás, bevizsgálás, addig a vályogra semmi ilyen nincs. Minden vályogház olyan, amilyenre sikerült. Egy tervező sem fog vállalni garanciát a szerkezet szilárdságára.

Saját szakálladra megépítheted a felső szintet, de a későbbiek során bármiféle gond adódik kizárólag saját magadra leszel utalva.

2019. szept. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első jól írja. Vályogházra építeni a kutya nem fog úgy hogy arra garanciát is vállal. Persze ha kéred felhúzza neked de tartani fogja a kezeit ha valami baj történik.

A másik az ha biztosítást kötsz rá nem fog fizetni semmit a biztosító ha baj lesz. A vályogház lehet akármennyire is jó állapotban, hosszútávon nem tartós.

A szigetelés megint egy másik dolog, azt nem igazán érdemes szigetelni mert a vályog az önmagában kegyetlenül jól szigetel. Az meg külön történet hogy ha leszigetelteted akkor mennyire fog majd később vizesedni amivel jobb esetben ledobja csak a szigetelő réteget, rosszabb esetben a falak mennek tönkre és ha már széjjel ázik pár év alatt akkor rád omlik az egész. Persze lehet szigetelni ha szellőztetést építenek bele de ennek értelme nincs. Vagy mellé építtetsz egy könnyűszerkezetes épületrészt amire mehet az emelet is ha annyira ragaszkodsz hozzá, vagy elfelejted az egészet.

2019. szept. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első választ röviden összefoglalva: nem.

Kérdésed második felére, elég drága (pontosan nem tudom, de 15-20.000 Ft/m árral nyugodtan számolhatsz), és máris megkérdőjelezi a jó állapotot.

2019. szept. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Építészeti oldalról ugyanazt gondolom, mint előző két válaszoló, de ha nem vállalja érte egy tervező sem a felelősséget, akkor hogyan építhetné fel?

Egy emeletráépítés nyilván tervezéshez, kiviteli tervhez, e-naplóhoz és minden más ehhez kapcsolódó dologhoz kötött építkezés. Ha nem lesz, aki építészeti tervet, kiviteli tervet csinál, akkor legálisan nem is épülhet föl.

2019. szept. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne rá, hanem hozzáépíts, eleve szigetelt szendvicspanelből.

Jószerivel olcsóbban is úszod meg.

2019. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A szigetelés nem külső vagy belső szigetelés. Én a vízszintes alsó szigetelésre gondoltam. Ahogy az egyik kommentelo írta rá az árat. Az egy hosszútávú gondolat. Hogy még véletlenül se legyen baj vele. Hozzá építés nem lehetséges, igazából csak egy könnyű szerkezetet rahuzni két kis szoba 1 fürdő. A ház tényleg jó állapotú. Különben nem is gondolkodnék, esetleges rá építsen. Őszintén szólva nem is számítottam értelmes válaszokra. :) köszönöm hogy még cáfoltatok.

2019. szept. 22. 20:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű,hogy kapnál rá építési engedélyt,de talán egy új koszorú-födém majd ytong ráépítés szerintem simán működne ,talán még olcsóbban is kijön.Nem kellene az összes elektromos vezetéket lent is kicserélni stb..
2019. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én vert falú házban lakom. Jó kis ház, száraz, jól szigetelt lekopogom. De nem rá építeni nem jó ötlet. Nekünk azért lett zsindely tetőnk pl. mert azt mondta több szakember is, hogy meg fogja hálálni a falszerkezet a könnyebb súlyt. Fürdőt meg főleg nem raknék vályog ház fölé. Bármi van és folyik a víz a falnak annyi.
2019. nov. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!