Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Olyan falat szeretnék felhúzni...

Olyan falat szeretnék felhúzni két szoba közé, aminek van vízszintes és függőleges része. Hogyan tudom ezt megtenni?

Figyelt kérdés
Az előszoba és az egyik lakószoba közötti falat szeretném úgy átalakítani, hogy az előszobában lévő cipős polc fölé kerüljön a lakószobában lévő ágy. A cipős polc felett vízszintesen haladna a fal.

2021. okt. 9. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Bocs, nem egészen értem. Vízszintes fal nincs.
2021. okt. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én megcsinálnám jó erősre a cipőspolcot, mondjuk zártszelvény belsővel, ami csak le lenne elölről takarva hogy ne legyen csúnya. Arra lehet falazni, az elbírja. Ekkor a függőleges részét simán fel lehet húzni. A vízszintes résznél meg elég csak valamivel letakarni a cipőspolcot, attól függően, hogy az ágy rá fog-e nehezedni. Ha nem, csak rálóg de nem fekszik fel rá, akkor simán jó a gipszkarton is például.

De ha a függőleges résznek nem kell erősnek lennie, tehát a cipőspolcnak nem kell nagy tömeget elbírnia, akkor sima fa szerkezettel is jó lenne.

2021. okt. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Alá kell támasztani az előszoba felől a vízszintes részt. Falazott galériát csinálnál ha jól értem.
2021. okt. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Mifelénk ha függőlegeset épít a kőműves, azt hívjuk falnak.

Ha vízszintesen épít, azt meg járdának.

2021. okt. 10. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Kering a neten évek óta egy kép, ahol kész szoba közt úgy van megoldva a fal, hogy a két ágy egymás felett van.

Olyan mint egy emeletes ágy, de az egyik ágy az egyik, a másik a másik szobából hozzáférhető. Tehát a fal megtörik. Nyilván a kérdező látta ezt a képet, és most megszállta az ihlet.

Én simán vennék ablakhoz való áthidalót és kész. Vagy zártszelvényből építeném meg esetleg a tartószerkezetet, de utóbbi szerintem elég drága lenne

2021. okt. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem láttam a képet.

Igazábál most ilyen helyiségeim vannak egy 3,5 méter hosszú közös falnál

-lakószoba: 3,5 méter x 2 méter

-előszoba: 3,5 méter x 1,6 méter (ide csak egy cipőtartó kerülne bútorként)

A 3,5 méter hosszú falat szeretném kb. 60 cm-el arrébb rakni, és akkor kapnék +2 négyzetmétert a szobához. Viszont az előszobából nyílik 6 db ajtó, így a 80x35x40 cm-es cipős polc ilyenkor mindenképpen valamelyik ajtó útjában lenne. Erre jött ötletként, hogy valami olyan bútort raknék a közös fal mellé a lakószobában, ami alá a másik oldalról be lehetne csúsztatni a cipőtartót.

Szóval egy kb. 80 cm hosszú szakaszon lenne egy kb. 40 cm magas és 40 cm széles bemélyedés a falon a lakószobába.

Tehát 80 cm hosszú szakaszon így nézen ki a fal:


|

|

_|

__|___


A több részen pedig így:


|

|

|

____|___

2021. okt. 10. 22:39
 7/9 A kérdező kommentje:

Kiszedte a spaceket az előző hozzászólásomban így rosszul jelenik meg az ASCII ábra. Megpróbálom újra pontokkal space-ek helyet.


Tehát 80 cm hosszú szakaszon így nézen ki a fal:



....|


....|


..._|

__|___



A több részen pedig így:



....|


....|


....|


____|___

2021. okt. 10. 22:41
 8/9 A kérdező kommentje:
Így sem jelenik meg jól.
2021. okt. 10. 22:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Rajzold le, fénykép, képfeltöltés
2021. okt. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!