Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gravitációs fűtésre, vastag...

Gravitációs fűtésre, vastag csövekre van értelme rákötni hőszivattyút?

Figyelt kérdés
Szeretnénk megtartani a gáz és vegyes tüzelésű kazánt is. A levegő-víz hőszivattyúval pedig rásegíteni a fűtésre. Az átmeneti időszakokban pedig lenullázni a gázszámlát.

2021. okt. 11. 06:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Erre így nem lehet válaszolni. Látni kéne a rendszert. Valamikor van értelme, valamikor felesleges, sőt szivattyú hiba esetén kifejezetten veszélyes rákötni.
2021. okt. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gravitációs keringtetés gyenge pontja a lassú vízáramlás, lomhán reagál a hőtechnikai feltételek megváltozására.
2021. dec. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem láttam még olyan korrekt kikerülő megoldást, hogy a rendszer mind a kétféle üzemmódban korrektül működjön. Az egyik üzemmód a vegyestüzelésűvel való fűtés gravitációs átfordulással, vastag csövön, keringtető szivattyú nélkül (ha nincs áram, akkor is tudjak fűteni). És ezt lehessen átváltani úgy, hogy a hőszivattyúval működő módban erős keringtető szivattyú viszi szét gyorsan az előremenő meleg vizet. Kókányolást már igen, de egyetlen korrekt megoldást sem láttam arra, hogy a gravitációs átforduláshoz szükséges nagy keresztmetszet mindenütt megmarad arra az üzemmódra. Néhol golyós csapos megoldással próbálkoztak az átváltással, de 2 golyóscsap szerintem eszméletlenül leszűkíti a 2 collos keresztmetszetet.

Ám lehet, csak az én szegényes ismereteim, és kis képzelőerőm miatt nincs korrekt elképzelésem erről, holott már van jó megoldás erre is.

2021. dec. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!