Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes valamilyen hővisszaver...

Érdemes valamilyen hővisszaverő anyagot tenni hőtárolós villanykályha és az utcafronti fal közé? Ha igen, milyet javasoltok?

Figyelt kérdés

Ennek a kályhának az a tulajdonsága, hogy nem csak ki-be kapcsolgat, hanem egész nap sugározza a meleget a kályhatest.

A kályha körülbelül 15 centire van a társasházi téglafaltól, aminek a másik oldala az utcára néz, és sajnos nincs szigetelve a fal.


Megmértem infrahőmérővel, a kályha háta kb. 50 fokos, a mögötte lévő fal kb. 1 négyzetméter felületen 40-42 fokos. Azt gondolom, hogy ez az oldal így a társasházi téglafalon keresztül az utcát fűti.


Érdemes ide tennem valamilyen hővisszaverő réteget?

Ha igen, mit, és milyet javasoltok, ami nem gyúlékony?


Jó minőségű, nem könnyen szakadó anyagot szeretnék, de az is fontos, hogy a kályha és a fal közötti távolságot nem tudom növelni, mert a kályha kb. 250-300 kilós, megmozdíthatatlan.


2021. okt. 13. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Hőtükröt tennék mögé:

[link]

2021. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is hőtökör vannak a radiátorok mögött. Azt mondjuk nem tudom, mennyire hatásos, nem csináltam összevetést.
2021. okt. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*hőtükör
2021. okt. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
Jó ez a hőtükör én is tettem a radiátorok mögé.
2021. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Érdemes úgy tenni, hogy a hőtükör mögött van egy réteg vékony hungarocell?
2021. okt. 13. 16:45
 6/6 mindentudó99 ***** válasza:
Persze biztos miért ne.
2021. okt. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!