Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gondolkodom egy másfajta...

Gondolkodom egy másfajta padló bevonaton a nappaliban hálószobában! Még vajon mindig a laminált a jó?

Figyelt kérdés

2021. okt. 17. 10:48
A kérdező szavazást indított:
laminált
járólap
padlószőnyeg
8 szavazat
1 2
 1/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Ha a három között gondolkodsz, akkor igen.
2021. okt. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
miért tudsz vmi mást?
2021. okt. 17. 10:58
 3/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Parketta, hajópadló
2021. okt. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Én egy jobb minőségű lamináltra szavazok. A járólap kifejezetten rideg és soha nem értettem miért raknak egy szobába járólapot. Padlószőnyeg tud jól kinézni, viszont a tisztítása nehezebb, és ha kikopik a sűrűbben használt területeken akkor csúnya lesz és lehet cserélni az egészet, meg aztán én speciel szeretem néha átrendezni a szobát és padlószőnyegen nagyon nehéz lenne.
2021. okt. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, megnézem azt a halopadlot:)
2021. okt. 17. 11:39
 6/12 A kérdező kommentje:
hajó
2021. okt. 17. 11:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Én kimondottam utálom a lamináltat, de járólap nappaliba nem szinpi. Mások jöhetnek.
2021. okt. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 5x4-es szobánk, amibe famintás járólapot rakattunk.

Olaszországban éltünk évtizedeket, ott megszoktuk, tetszett és praktikus is.

Tény, hogy Olaszország időjárása, mediterrán ország lévén más volt mint a miénk, de ma már szinte teljesen azonos.

Nyáron abban a 3 hónap forróságban kifejezetten kellemes a kerámiaburkolat, télen pedig felteszünk egy 4x3-as gyapjú szőnyeget és a probléma megoldva.

2021. okt. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Soha többet laminált, többszörös próbálkozás után nagyon megutáltuk!

Pedig nem az olcsó fajtát vettük.

Baromi kényes a tisztán tartása, a legkisebb nedvességtől felpúposodik. Hiába tisztítod nagyon kicsavart, alig nedves feltörlővel, nem szereti. Amellett kiborul egy fél pohár víz, amivel a gyógyszeredet akarod bevenni, vagy lecsöppen a viráglocsoláskor 2 csepp víz, ha az összeillesztésnél találja el, máris pöndörödik.

A járatokban lekopik a színe, a többi helyen kifakul. A bútorokat, ha hosszabb ideje nem mozgattad, alatta alaprajzában oxidálódik, így a szobát nem tudod átrendezni, mert a franciaágy alaprajza sötétebb pacniban ottmarad.

De mit is lehet várni, egy 2 mm-es applikált fa(?)lemeztől?

A legextrábbat is 10-15 évenként cserélni kell, de ez le is van írva.

Szőnyegpadló a másik amit nem tennék, a tisztíthatatlansága, mozdíthatatlansága okán, amellett az egyre forróbb nyarakban elviselhetetlenül meleg.

Nem véletlenül élte az 50 évvel ezelőtti panelekben a virágkorát, mert ott elsősorban a dizájn részeként így oldották meg lefelé a hangszigetelést.

Mi parkettát rakattunk, de jó és tartós megoldás a hajópadló is.

Mindkettő szépen csiszolva lakkozva kibír egy emberöltőt is, vagy többet. Nappaliba - télen szőnyeggel - jó megoldás lehet a járólap.

2021. okt. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hintalow ***** válasza:
52%
Èn meg itt mosom fel a saját magam által lerakott lamináltat már 10 ève, nem spórolok soha a vìzzel, ès semmi baja 🤷
2021. okt. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!