Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az ikerszomszéd az egyésges...

Az ikerszomszéd az egyésges homlokzat színét jelentősen megváltoztatta a szigetelés után, szabad ilyet?

Figyelt kérdés

Eredetlieg világos sárgás drapp volt a homlokzat, ő fehérre festette szigetelés után. Vannak bizonyítékok (pl google maps), hogy a homlokzati felújítás előtt a ház egységesen világossárga volt. Kezdeményezhetem a településnél, hogy kötelezze az ikerfelet az egységes homlokzat viszsaállítására? (igen, rossz a viszony sajnos...)


Ha nem ennyire egyértelmű a jogi helyzet, minek nézzek utána? Településügyi szabályzat? Helyi főépítésszel konzultáció? Ezt az új homlokzatot engedélyeztetnie is kellett volna, nem?



2021. okt. 17. 11:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell ehhez senkinek az engedélye, a tiéd meg főleg nem. Olyan színűre festi, amilyenre akarja.

Sehol nincs olyan előírás, hogy egy ikerház két felének ugyanolyan színűnek kell lennie.


Amúgy téged ez miért zavar? Hogy a te feleden látszik, hogy régi a festés?

2021. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Ebből látszik a viszonya a szomszéddal.
2021. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

"Egyébiránt az minimális kereséssel is kideríthető, hogy bármilyen épület utcáról látható homlokzatán történő módosítás a település főépítészének a hozzájárulását igényli."


Forrást kérek.


Most rakattunk fel hőszigetelést és redőnyöket, nem kellett engedély.

Háromféle szín van a homlokzaton, nem kellett engedély.

Került a homlokzathoz előtető is, nem kellett engedély.

Az oldalsó ablakot megnagyobbíttattuk, ahhoz településképi eljárás kellett, ami egy sima papír bemondásra.

Tehát mi van ezzel a főépítészi engedéllyel?

2021. okt. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a településed építési osztályára és előadod a kérdésedet.

Bár szerintem egy ikerház csak építészetileg van egyben. Minden másban külön épület.

2021. okt. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Menj az önkormányzathoz, hogy mit mond a településen az erre vonatkozó szabály. Általában egy utcában hasonló (NEM ÉPPEN KELL AZONOS) magasságú, kinézetű stb. épületeknek ek lenni, de ez más-más is lehet.

A szomszédi viszony még rosszabb lesz. Én elnézném.

2021. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#5


2008. január 01.-i hatállyal, a 37/2007. (XII.13.) ÖTM rendelet

1. sz. melléklet II. fejezetének 23. pontja



[link]

2021. okt. 17. 12:57
 7/21 A kérdező kommentje:

[link]


[link]

17 oldal lap alja


[link]

2021. okt. 17. 12:59
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt felejted ki, hogy ez a négyemeletesnél nagyobb társasházakra vonatkozik, egyemeletes ikerházaknál nincs megkötés.
2021. okt. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
93%

Nem is csoda, hogy rossz a viszony a szomszéddal.

Kérdező, sajnos ki kell mondani, te hülye vagy. És még okoskodsz is.


"kultárált helyen odajön a szomszéd, hogy figyu, felújítanék, és a szigetelés után én fehérre festeném"


Normális körülmények között igen, de ki tudja mi miatt vesztetek össze. Ha én pedig összevesztem valakivel, akkor nem fogok odamenni puncsolni hozzá. Főleg ha akkor is te voltál hülye.


"Esetleg te nem szeretnél fehéret?"


Te tényleg képes lennél az összkép miatt fehérre festeni a saját részedet többszázezer forintért?

Neeem, nem hiszem, csak bele akartál kotnyeleskedni és megmondani és fesse le ugyanilyen színűre. Ahogy most itt utólag is ezt fontolgatod.


"Ebben az országban nagyon sok embernek kellene alapvető dolgokat megtanulnia"


Imádom az ilyen gyökereket, akik mindig azt hozzák fel a saját hülyeségük igazolására, hogy MÁSOKNAK kell megtanulnia valamit. Kérdező, rakjál rendet a fejedben és előbb próbálj meg értelmezni egy törvényt.

Értsd már meg hogy nem körülötted forog a világ!

2021. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#10 Erről tudnál kérlek linket küldeni?


#11

1. Ez nem puncsolás, hanem illem.

2. Beszélőviszony van, odajöhet kijelentő módban, legalább akkor tud róla a másik.

3. Lehet nekem is tetszik a fehér? Lehet az előző homlokzatot nem én alakítottam ki? Lehet nem erre vonatkozott a kérdés?


Beleokoskodsz távolról, tényekkel / segítséggel kicsit sem szolgálsz, cserébe mindent arra alapozol, hogy nekem az önérzetemet sérti az átfestés / rossz a viszonyom a szomszéddal. Tények. Más nem számít. Nem az volt a kérdés, hogyan süssek neki pogácsát és pezsgőzzek vele a felemás homlokzat előtt, hanem kinek mi a tapasztalata, valaki megtalálja e a pontos jogszabályt, minden más csak mellébeszélés.

2021. okt. 17. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!