Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a gyakorlati különbség a...

Mi a gyakorlati különbség a Gealan 4000-es és az Iglo5 (Drutex) ablakok között?

Figyelt kérdés
A Drutex ablakot ismerem mint fogyasztó, a Gealan 4000-esről nem tudok semmit.
2021. okt. 18. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Használható középkategória.
2021. okt. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És a kettő közül melyik a jobb minőségű?
2021. okt. 19. 02:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gealanba biztosan s4000 volt a profil?

Szerintem inkább s8000 javasolhattak, az már jó műszaki tartalom, főleg a 6 kamrás és elég erős 3 rétegű üvegezéshez is.

A drutex lengyel profil, idáig nem volt vele dolgom, nem sok véleményt tudok írni róla.

Amit szoktam javasolni, Rehau, Kömmerling,Veka,talán az ALuplast, de abból van gyengébb minőség is.

Milyen üvegezést tervezel? Ahhoz kell a profilt választani!!!

2021. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A szomszédoméknak cserélte az ablakait ez a mester 4-5 évvel ezelőtt, tőlük kaptam a kapcsolat infót. Felhívtam, megkérdeztem milyen típusú ablakokkal foglalkozik, a válasza Gealan 4000 volt.


Én nem terveztem semmilyen üvegezést, mert laikus vagyok, ebből kifolyólag profilt sem tudnék saját, nem létező ismereteim alapján választani.


Ja, és a mester azt mondta, hogy ő sem ismeri az Iglo5 Drutexet, de azt mondta, hogy a Gealan 4000-est is Lengyelben gyártják.

2021. okt. 19. 11:09
 5/9 A kérdező kommentje:

"Milyen üvegezést tervezel?"


Ezt a kérdést többféle képpen lehet érteni:

2 vagy 3 rétegű,


vagy pedig


a helységre kérdeztél rá, hogy lakás vagy iroda, hányadik emelet, stb?

2021. okt. 19. 11:41
 6/9 anonim ***** válasza:

2 vagy 3 rétegűre gondoltam ,mert 3 rétegűhöz sokkal masszívabb szerkezet kell, főleg ha nagy méretű ablakról van szó.

Gealan 4000 profil nagyon régi lehet, semmit nem találtam róla.

2021. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót, már el is álltam attól, hogy Gealan 4000 profilú ablakokat vegyek, a technológia már olyan régi, hogy nincs róla infó a neten akkor olyan nekem sem kell.


Az ablakok terén is hasonlóan más termékekhez biztosan van Trabant és Rolls Royce minőség, ahol is az az állítás igaz, hogy mindkét típus elviszi a vezetőt A-pontból a B-pontba, csak a hogyan-részletekben van különbség.


Történetesen én Toyota Corollát vezetek mert megbízható, de az ára még nincs a fellegekben. Ilyen hasonlat alapján melyik ablak márka (márkák) és azon beül típus(ok) felel meg a Corolla szintnek?

2021. okt. 20. 11:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 88 kömmerling ablakaim vannak roto vasalattal, ez bírja a 3 rétegű üveget is, egyetlen hátránya, hogy a déli tájolású ablakok pattognak, vetemednek a nagy hőmérséklet különbség hatására. Ez valószínűleg annak is köszönhető, hogy november elején lett beszerelve, ami műanyag ablaknál nem szerencsés, ha teheted nyáron, minél melegebb időben szereljék be.
2021. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A mi lakásunk dél-nyugati fekvésű, ez talán enyhítene a pattogási problémán, mi ugyanis most akarjuk kicserélni az ablakokat.
2021. okt. 20. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!