Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek lesznek panelfelúj...

Szerintetek lesznek panelfelújítások uniós vagy állami pénzből a következő évtizedekben, vagy magukra hagyják a lakótelepeket?

Figyelt kérdés

Sokan hisznek a penelekben, mert kiderült mára, hogy nagyon erős épületek, viszont ehhez a megfelelő felújítások nagyon is szükségesek főként hőszigetelés terén. Ezt a mindenkori kormány hogyan láthatja? A fidesz mintha lemondott volna a penelekről, de Dobrev pl. nagy felújításokat ígért.

Engem ez azért érdekel, mert szeretnék venni, de nem tudom, hogy 10-15 év múlva bezuhanhat-e drasztikusan az értékük.



2021. okt. 27. 15:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

És azért szavaznál egy nyomurultra mert valamit igérgetett?

Te most jöttél a hathuszassal?

2021. okt. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem szavaztam senkire... Egy kérdést tettem fel, köszi a haszontalan választ.
2021. okt. 27. 15:36
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

"...vagy magukra hagyják a lakótelepeket?"


A lakótelepek is magántulajdonban vannak, ráadásul kismillióan vannak a tulajdonosok. Miért kellene állami belenyúlás?

A 100 éves téglaházak lakói sem kuncsoroghatnak állami beavatkozásért, pedig kevesebben laknak nagyobb alapterületen.

A házakban levő önkormányzati lakások - legyen az panel vagy nem panel - tulajdonosai az önkormányzatok, kizárólag a tulajdoni hányaduk alapján szállnak be.

Aki panelt vett vagy vesz, ezzel illene tisztában lennie.

2021. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
50%
Hát én nem tudom, ahány régi társasházat látok a városban, mindet szigetelik le illetve színezik szép sárgára. A tetőt is felújítják ezeken.
2021. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

"Dobrev pl. nagy felújításokat ígért."


Osztán milyen alapon? És kinek a pénzéből?

De mindegy is, úgysem lenne belőle semmi!

2021. okt. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

#4

És az állam csináltatja? Kapj már a fejedhez!

A lakók rakják a felújítási alapot a közös költséggel és abból csinálják.


Senkinek a magántulajdonát nem újítgatja az állam, legfeljebb ha nagyon gáz és balesetveszélyes, kötelezik a helyreállításra.

Ha nem futja önerőből, akkor hitelből.

Ennek alapján a családi házak tulajai is követelhetnék a szigetelést és hasonlókat, mert ők miért másod, vagy harmadrendű állampolgárok?

2021. okt. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Ja, ha a Dobrev ígérte, akkor biztos úgy lesz! Ők az "igazmondó" család!
2021. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Buták vagytok.

Persze, a saját lakását mindenki saját pénzen újítsa. De külső szigetelés ami a legtöbb panelnál hiányzik és olyan 70-80 Misi körül van, hogy csinálja meg egyetlen ember, vagy akár egy közösség? Én a hitelben benne lennék, de azt jellemzően a nyugdíjas hadosztály akiknek már mindegy le szokták szavazni.

2021. okt. 27. 16:09
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

#8

Te vagy buta!

Nem mi jöttünk ide egy ilyen baromságról faggatódzni, hanem te!

És egyikünk sem a lakásbelsőkről írt, minek kevered ezt ide?

MINDEN 30 évnél idősebb házról hiányzik a szigetelés, ha azóta a lakók nem csináltatták meg.

A külső házfal is a lakóközösségé, az ő dolguk megcsináltatni, ha igényt tartanak rá.

Ha ennyire tartasz ettől, akkor menj szigetelt panelbe, vagy ne menj panelbe!

Ilyen egyszerű!

2021. okt. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hülye vagy nagyon. Számold már ki hogy egy 80 lakásos épületben havi 13.000 közös költséggel is 6 év mire megvan ez a pénz úgy, hogy ezalatt semmi más nem történt az épületen javítás. És akkor inflációról nem is beszéltünk.
2021. okt. 27. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!