Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Radiátor szelep menete épp...

Radiátor szelep menete épp kisebb mint a szelepfejé, van megoldás?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem a szerelvényboltban radiátor szelepet amire tennék elektromos thermosztatikus fejet. 2 OBI-sat próbáltam meg egy Vaillant-osat. A szelepen lévő menet épp egy kicsit kisebb átmérőjű, így a szelep fej nem tekerhető rá.

Valszeg a szelep gyártó direkt kicsit kisebbre gyárotta, hogy csak a saját termékével passzoljon.

Van erre bevált megoldás?

Az jutott eszembe esetleg körbetekerem párszor teflon szalaggal, akkor talán rá tud szorulni.


(nem, nem a vízcsőves menetekről van szó)


2021. nov. 27. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyedüli megoldás, hogy a szelephez passzoló thermofejet veszel. És igen, azért csinálja minden gyártó más mérettel, hogy ne tudják cserélgetni az alkatrészeket a felhasználók. Még ha rá is mókolod a fejet a szelepre, mi a garancia arra, hogy a szeleptüske benyomója pont a megfelelő hosszúságú?
2021. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezeknek az elektromos fejeknek az a szokása, hogy első alkalommal próbálkozik, ki-be tekeri a benyomót, és így bekalibrálja magát hozzá.


A másik megoldás az, hogy veszek egy másik szelepet amire rápróbálom a fejet a boltban. Olcsóbb megoldás, max annyi a szar benne, hogy le kell engednem hozzá a fűtés rendszert, hogy lecseréljem. De ez van.

2021. nov. 27. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen sajnos a gyártók saját termofejükkel tervezik meg a szelepeket.


Viszont lehet hogy van neked adapter,a szelepek.hu csak radiátor szelepekkel foglalkozik,és a Bp XI ker Andor u. 24-28-ben van ,egy telefont megér,hogy a te 2 adott márkatípusodhoz tud-e adni neked adaptert(?)

Keress rá a neten,és ha van ilyene neki ..akkor elpostázza neked(nem tudom merre laksz)

2021. nov. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hétvégén kicseréltem a szelepet. Azóta minden pöpec.
2021. dec. 6. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!