Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tetőtéri gipszkartonozás....

Tetőtéri gipszkartonozás. Fürdőszoba. A ferde fal és a függőleges tégla fal csatlakozását hogyan kell megoldani?

Figyelt kérdés

Tehát a fürdőszoba egyik oldala sima vakolt tégla fal. A mennyezet egy rövid ideig egyenes, majd megtörik és egy 45 fokos ferde mennyezet lesz belőle.

Hogyan csatlakoztatom ezt a kettőt?


Folyékony fóliával vagy glettel hézagolom? Ha kitöltöttem a gipszkarton szintjéig, akkor utána mehet bele a hézagoló szalag? Papír kell ide is, mert tetőtér, akkor is, ha fürdőszoba, ugye?

Utána glett/festés?


Köszönöm.


2021. dec. 6. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a yutubon.
2021. dec. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést... Karton és épített fal úgy találkozik, hogy az épített falra fel kell fúrni UD profilt, ebbe ül bele a szerkezet, amit CD profilból építesz. A sarkot ki kell húzni szilikonnal. Glettelni csak a karton illesztéseinél kell, a saroknál úgy egyébként nem. Nem értem mit akarsz kitölteni a gipszkarton szintjéig...?

Folyékony fóliával hogy akarsz hézagolni? Az nem arra való. Ha nem elégséges a zöld gipszkarton használata és folyékony fóliával is fel kell kenned a falakat, akkor ezt követően, a végleges glettelést követően kell folyékony fóliával felkenni a falakat. Azon falakat szokás, ahol burkolat lesz és amit érhet víz, azaz zuhanyzó/kád melletti falak/falszakaszok és épített zuhany esetében az aljzatot is azon a szakaszon.

2021. dec. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2es: Köszönöm. A folyékony fólia kérdést most helyre tetted bennem, így lesz akkor.


A hézagolásban viszont nem vagyok biztos. Igen, UD profil van a falon. Arra megy rá a gipszkarton lap. A gipszkartob lap széle és a fal között viszont így maradt kb 1 mm hely, nem toltam rá teljesen, hogy tudjon kicsit tágulni.

Ebbe az 1 mmes helybe nyomjam bele a szilikont? És azt festeni?

Nem kellene oda inkább egy házagoló szalag, ami rálóg a falra?

2021. dec. 7. 11:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, azt hézagolni kell, és használj hézagolószalagot. Ezt követően, ha azt hézagoltad, majd az síkra van csiszolva, festés előtt érdemes festhető fehér akrillal kihúzni a sarkokat.
2021. dec. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*hézagolószalagot, ha a fal szintén nincs még glettelve, akkor rá kell hajtani a falra is! Ha már glettelve van és az végleges, akkor sajnos azt már nem tudod megtenni. Burkolt részeken meg értelemszerűen mindezzel nem kell foglalkozni!
2021. dec. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2021. dec. 8. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!