Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért csiszoltatják inkább...

Miért csiszoltatják inkább fel a parkettát sokan új padlóburkolat helyett?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei a felcsiszolt parkettának?

2021. dec. 8. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy természetes anyag. Ha ismét fa parkettát akarsz lerakni, az kb. egy vagyon a mai fa árak mellett, sokkal kifizetődőbb felcsiszoltatni. És szerintem szebb is.
2021. dec. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ez még fa,

a laminált meg csak annak látszik.

2021. dec. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Ez kb. olyan kérdés, hogy miért festeti ki valaki a szobát, ahelyett, hogy tégláig lebontaná a vakolatot + festést... :))


Egy parketta több generációt kiszolgál, vastag faanyag, bőven bírja a csiszolást párévenként... És igen, ahogy az #1 is írja, valódi fa és sokkal szebb, minőségibb.

2021. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem mindegy, hogy egy több cm vastag és szinte örök életű fa parkettád van,

vagy csak egy 1 mm vastagságú fautánzatú tapéta ráragasztva valamilyen préselt hordozóanyagra, ami már attól is tönkre mehet, hogy leejtesz valamit.

2021. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Én mondjuk nem szeretem a parkettát, de számomra evidens: van aki jobban szereti, és újrarakatni drága és fölösleges, ha már az van a padlón.
2021. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Ez kb. olyan, mint ahogy most minden második ember vinylt rak le, pedig ezerszer szebb és tartósabb egy időtálló, jó minőségű kerámia burkolat, főleg konyhába.
2021. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb, egyszerűbb, és gyorsabb, mint a régit felszedni és újat lerakni. Ráadásul hulladék sem keletkezik.
2021. dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi vonzatára gondoltál-e?
2021. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Németországban jártam egy kastélyban, ahol 200+ éves parketta van, igaz már elzárt területen, így nem kopik, de azért belegondolni is durva, h mennyire strapabíró. Ezen kívül még szép is, főleg ha lakkozva van. Egy jó minőségű parketta, mai árakon 30eFt / nm és azt mondta a mester, h ettől még van drágább is.
2021. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem pl, mert a parketta szép és természetes, szemben ezekkel a laminált csodákkal.
2021. dec. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!