Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőhidat hogyan lehet megszünte...

Józsi91 kérdése:

Hőhidat hogyan lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés
Az előszoba végében 50-60 cm hosszan a lábazati szigetelést elhagyták és neki öntötték az udvar betonozását télen most ahogy hűlt az idő egyből lecsapódik a pára és áll a víz a sarokban. Mivel nem olyan nagy helyről van szó gondoltam, hogy egy gardróbot alakítok ki és ha belülről kapna egy EPS hőszigetelést a gardrób teljes felülete akkor megszűnne vajon ez a páralecsapodás? Vagy csak rosszabbat tennék vele? (Hallottam olyat hogy a falban csapódik le meg egy csomó mindennel rémisztgettek már, más legyintett töröld fel kétnaponta tavasszal majd megszűnik, ezért már nagyon tele van az a bizonyos hócipő pláne hogy egyrésze helyi "szakemberektől" származott) a fal 10cm poroterm kívül 10 cm EPS hőszigeteléssel.

#felújítás #szigetelés #Hőhid #Páralecsapodás
2021. dec. 9. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

A legjobb az lenne ha kívülről lenne szigetelve.

Ha ez nem lehetséges, akkor belülről is okés, de úgy kellene rögzíteni a falra, hogy ne kerülhessen be a pára a szigetelőanyag és a fal közé.

2021. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha direkt neki megfelelő purhabbal raknám és két réteg 5cm direkt eltolással az megfelelő lenne párazárás szempontjából?
2021. dec. 9. 21:06
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nálam xps szigeteléssel szüntetté meg belűlről.
2021. dec. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nálam csempe van lerakva, arra lehet, vagy nálad pont mire és mivel rakták le? Gondod volt vele azóta hogy megcsinálták?
2021. dec. 9. 23:16
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Ne szigetelj belülről. Akkor az áthűlő falban csak mègnagyobb kár keletkezik. Csakis az lehet megoldás, ha kívülről rakod rendbe, vízszigeteled, hőszigeteled, szellőzteted.
2021. dec. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Milyen kar keletkezik a falakban belso szigetelesnel? Erre nagyon kivancsi vagyok.
2021. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Nekem 12 éve csinálták meg belülről xps-sel.

Azóta semmi bajom vele. Nem tudom milyen ragasztót használtak. Előtte fórumon mondták, hogy csakis külső szigetelést. Neten találtam horribilis pénzért belső szigetelésre javasolt anyagot. Végül maradt az xps.

2021. dec. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

A problémát az okozza hogy hideg a falazat. Ha belülről szigetelsz, még jobban csökkented a fal hőmérsékletét! Ennyire egyszerű.


Kívül ki kell vágni/vésni a betont hogy hozzáférj a lábazathoz és oda ragaszd fel az XPS lapokat. A szigetelés érjen legalább 80 centivel a padló szintje alá (ablakoknál ki tudod mérni)


Sajnos láttam már lebontott belső szigetelést. Úgy nézett ki alatta a fal, mint valami árvíz káros épület. Ujjammal ki tudtam lökdösni a maltert a fugákból.

2021. dec. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Utolso kicsit masrol beszelsz.

A falnak birnia kell a hideget. Vicces lenne ha szetmalana attol, hogy nincs belulrol futve egy resze.


Ahogy irtuk, ugy kell megoldani, hogy a para ne mehessen be a szigeteles moge. Ha alulrol feljon a viz az regen rossz.

2021. dec. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Feleslegesen vitáztok a belső szigetelésen. Nem szűnne meg, mert az aljzat hőhidas! Azért hőhidas, mert a lábazat nincs szigetelve! Ahogy a 8-as írta, a lábazatot (az alapot is) szigetelni kell, úgy van rendjén!
2021. dec. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!