Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszobai gipszkarton...

Wokesa kérdése:

Fürdőszobai gipszkarton párazárása?

Figyelt kérdés

Üdv! A fürdőszobában gipszkarton(zöld szinűből) álmenyezet készítek, 6db beépített spotlámpával. A födém felett padlástér van,5cm hungarocell szigeteléssel. A tartószerkezet már készen van. Beépítettem egy páraérzékelős ventillátort a fürdőbe.

Fórumokon rákérdeztem a párazárásra, de felemás válaszokat kaptam. A kérdéseim a következőek lennének:

1. Kell-e egyáltalán? A lámpáknál amúgy is kilesz lyukasztva.

2.Nem elég esetleg két db szellőzőrácsot beépítenem a helység két végébe?

3. Ha kell, milyen fóliát használjak?

4.hogyan rögzítsem a szerkezetre? Felragasztani, karton alá? De akkor azt vagy 100 helyen kilyukasztom a felcsavarozásnál. A szerkezet fölé pedig esélytelen jól záródóan felrakni.

Kérlek benneteket, hogy csak olyanok válaszoljanak, akiknél már tartósan üzemel ilyen rendszer, vagy ezzel foglalkoznak hivatásszerűen Köszönöm.


2021. dec. 19. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A szigeteles fole a vazra rakod fel. Ha fem a vaz akkor ketoldalu ragasztoszalaggal. Ha fa a vaz akkor is mehet a ragaszto de kell tuzogep is ami rogziti. Idovel a ragaszto elenged a fan, ezert kell a tuzogep.


A csavarok kilukasztjak de el is zarjak az utat. Ne kombinaljad tul.

2021. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A spotlámpákhoz állítólag lehet kapni valamilyen harangot is, mert pl a halogén spot simán kiolvasztja neked a párazáró fóliát.
2021. dec. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb a szerkezetre kétoldalú és arra ragasztod a hőtükörfóliát, ami párazáró! A fóliából felragasztott csíkokat is össze kell ragasztani egymással, ehhez lehet kapni, direkt a hőtükörfóliához ragasztószalagot. Nem elegendő 1-2 ponton egymáshoz ragasztani, a fedésnél végig össze kell vele ragasztani! Párás helyiségben nem jó megoldás a szellőzőlyukak, sőt hiba!

A lámpáknál ki lesz vágva a fólia, ott nem tudsz mit tenni, de ott páraáteresztés nem is lép föl!

2021. dec. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A lámpáknál ki lesz vágva a fólia, ott nem tudsz mit tenni, de ott páraáteresztés nem is lép föl!"


Ne írjál már ilyen butaságot! Láttál már spot lámpát? Nem zárt, és szép kis rés van az izzó mellett,pláne ha még állítható is. Írod, hogy mindenhol full össze kell ragasztani a fóliát, de itt meg felengeded a párát?

De mondok jobbat! Napokban néztem egy műszaki ellenőr és kivitelező videóit, aki még azért is szólt, hogy a tetőtérbeépítésnél, a falban a kapcsolótól felmenő világítás gégecsöve a párazárás fölé megy, és hogy azt is le kell zárni.

2021. dec. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4:

Van zárt spotlámpa is (IP65-ös pl.), én olyat tettem a fürdőszobába. Fölülről/hátulról kell beletenni az égőt. Alul van rajta egy (tej)üveglap.

2021. dec. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 Ne akassz ki! Fürdőszobába olyan spot lámpát, amire Te gondolsz, olyat nem tehetsz fel! :D Olyat tehetsz föl, amilyet az 5-ös említ! Esetleg pici led panelt, ami lényegében épp úgy néz ki, mint egy spot lámpa!

"Napokban néztem egy műszaki ellenőr és kivitelező videóit, aki még azért is szólt, hogy a tetőtérbeépítésnél, a falban a kapcsolótól felmenő világítás gégecsöve a párazárás fölé megy, és hogy azt is le kell zárni."

Ezt a Rezsnyák Péter mondta, ugye? Minden tiszteletem az övé, mert elképesztő ismeret van a fejében, sehol nem vagyok hozzá képest egyszerű villanyszerelőként, Ő viszont nem villanyszerelő! Nem jó! :) Neki is írtam valami ilyesmire, hogy az nem jó! Az a gond, hogy a csőben hőkülönbség lép föl, azért mert az álmennyezet fölött más a hőmérséklet, mint azalatt, emiatt a csőben páralecsapódás alakul ki. És ezért is lényegtelen, hogy hol lép ki a gégecső a fólia alatt vagy felett, mert sehol ne lépjen ki! :) Falban szabványos a kábel, belehet tenni vakolat alá a kábeleket. Kábellel lépsz ki a lámpákhoz, nincs cső, nincs mi párát levezessen a szerelvénydobozba, pláne kötődobozba, és Úr Isten, az elosztódobozba, mert ugye van olyan, aki onnan is feláll csövekkel az álmennyezet fölé! F-szán becsöpög a kismegszakítókra, sőt akár a fázis sínre is a lecsapódott pára, három fázisnál úgy durrantja össze a 3F-ú fázissínt, hogy a tulaj garantáltan bekekszel! Jelentkezik első fűtési időszakban, de jelentkezhet akár több év elteltével is, mire egy csepp pont oda talál! Kényszermegoldásként lehet csövet betenni, de ebben az esetben a végét mindig el kell tömíteni. Azért nem jó így sem, mert a vezeték vagy kábel (ami van benne) ekkor kvázi vízben áll! Nem egészséges! Nem akarok erről hosszasan sztorizni, volt belőle gondunk nem egyszer! Ez az álmennyezet feletti szerelés, ez nem villanyszerelés, ez egy hulladék egy mutatvány! Úgy, ahogy a szerelőbetonon is. Én is úgy csinálom, mert megfizethetetlen ma az az idő, ami a falban szereléssel eltud menni, de az a villanyszerelés valójában!

2021. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!