Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelben kötelezni a hangszige...

Panelben kötelezni a hangszigetelést, szerintetek milyen ötlet?

Figyelt kérdés

Több panelben laktam már, a hangszigetelésük iszonyú, ami a stressz miatt meg is tud betegíteni, de semmiképp sem a legideálisabb életminőség.


Mindenkinek sokkal jobb lenne az életminősége, ha vagy köteleznék a tulajdonosokat a lakásuk hangszigetelésére vagy valamilyen panelprogram része lenne ez is.

(Ugyanis ha te egyedül, a saját oldaladról szigetelést, az nem segít a más lakásból jövő zajokon.)



2022. jan. 2. 20:40
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

#9-es: így ahogy leírod, miket lehetne kihozni, de mi az alapanyag... hát sajnos használhatatlanok... ha jól értem, pedig “szinte” csak a belmagasság szab gátat ennek a fejlesztésnek?


Amikor épültek a hatalmas lakáshiányt orvosolandó, akkor jól voltak, szükség megoldásnak, de látszik, hogy ezeket nem hosszabb távra gondtolták, élhetőre.

2022. jan. 2. 22:03
 12/27 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy ami szerintem érdekes lenne, ha lenne egy "panel gyűjtemény" a régi típusházak mintájára. És lenne államilag igénybevehető, akár kötelező felújítási rendszer.


Ha más nem akkor legalább az átmenő fűtés-vízvezetékek cseréje, vagy lenne komplett strang felújítás. Zajcsillapítókkal, szigeteléssel.


Illetve tény, hogy lehetne ellenőrzött keretek között a felújítás. Mert rögtön nem mindegy, hogy egy laminált padló alá raknak szigetelést, ami legalább kicsit szigetel, tompít. Vagy lerakják simán a betonra mint az albérletemben. Meg szanaszét fúrják, faragják az egész házat a népek.

2022. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy kicsit off, de szerintem nem is a panel lett élhetetlen, hanem az emberek ingerküszöbe közelít egyre inkább a nullához és az igényszintjük egyre magasabb. Ami nyilván érthető valahol.
2022. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
87%

És sajnos első és legfontosabb válasz az első válasz.


Az embereknek kellene megtanulni kulturáltan "létezni" és figyelemmel lenni másokra.

2022. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Elsővel, és veletek is maximálisan egyetértek. Lejjebb került az ingerküszöb, de ez egy ördögi kör, sokan már úgy élnek, mintha ők lennének egyedül a házban. Engem annak idején megtanítottak viselkedni, nem trappolunk, nem üvöltünk, ma már ez nem divat (nem vagyok öreg, 28 vagyok...).


#12-es: sajnos ez nincs ellenőrizve, ki hogy újít fel. Építésekor ezeket melegburkolattal épitették, szerintem lehet, hang szempontjából is.

Mert tény, a melegburkolatnak magasabb a zajszigetelése. Most meg már mindenki szétveri mert nem divat. Amit megértek, de nem gondolnak bele, hogy okkal volt ez így, és így minimum be kéne rakni alá egy plusz szigetelő réteget.

2022. jan. 2. 22:40
 16/27 anonim ***** válasza:
54%
Annak idején pont ezért raktak a panellakásokba az aljzatra pvc-t.Sokan ezt mára felszedték ezért ezeken a részeken is felerősődnek a zajok!A vasbeton remekül viszi a hangot+csővek meg minden!Kötelezni hogy mindenki csináltassa meg a hangszigetelést arra senkit nem tudsz!Nem is lenne életszerű!Normálissabb helyeken tekintettel vannak egymásra a lakók,a felújitásnál vinylt vagy pvc-raknak járólap helyett ami nem is panelba való.Egyébként a társasházi élet az zajjal jár aki ezt nem tudja megszokni az vegyen kertesházat vagy költözzön tanyára!
2022. jan. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
88%

Az egy dolog, hogy zajjal jár, csak nem mindegy, milyennel, mert a zajok nagy része odafigyeléssel és minimális anyagi ráfordítással kizárható lenne.


Nálunk valakinek úgy nyikorog az ajtója, hogy konkrétan felébredek rá MINDEN este.


Már mások is kiírták liftben, hogy legyen már olyan kedves, orvosolja a problémát. Apróságnak tűnik, de amikor 5 percenként hallgatod, az már erősen idegesítő. Az alsó szomszéd engem csesztetett mint új lakót, hogy biztos nálam van a hiba.


Vagy ugyanez a sima panel ajtókkal.


Én albérletemben mindegyikre ragasztottam 1-1 csík tömítő gumiszalagot, így nem a fa koppan a fán, egyrészt hangot is jobban szigetel, másrészt a szomszéd sem azt hallgatja amit én, hogy döng az egész lakás mert valahol csapkodják az ajtókat, de úgy masszívan izomból. Pár ezer forintos "karbantartás" mégis nagyságrendekkel növeli a komfort érzetet mindenki számára.


Vagy mondjuk vettem fejhallgatót, amiben egész nap ordíthat zene, film, mégsem zavarok senkit, nem úgy mint ahol egész nap megy a tüc-tüc bumm-bumm mélynyomóval.


Vagy legyen már annyira kulturált az ember, hogy nem a radiátorra teszi a telefonját rezgőre állítva ébresztővel. Albérletemben ezt csinálták, aztán vagy nem keltek fel rá, vagy közben kimentek zuhanyozni és fél 6-tól fél órán át hallgatta az ember a csöveken át az ébresztőt.

2022. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
87%

Egy álom lenne építésnél figyelembe venni az embereket is... Néhány lakás szinte élhetetlen kategória az áthallások miatt.

Sajnos utólag már nehéz lenne ezen javítani, de most is folyamatosan épülnek és egyre szarabbak meg spórolósabbak.


Felénk a panelokra mondjuk nincs panasz ellenben a társasházak kalap szart nem érnek.

Én egy vagy 100-150 éves társasházban nőttem fel, na ott szinte 0 volt az áthallás. Egyszerűen olyan k*va vastag falakkal épült, hogy tökéletes az élethez.

Most albérletben ez a kb 25 éves tégla épület olyan, mintha valami könnyűszerkezetes lószar lenne.

Egy 2 emelettel lejjebbi ajtócsukástól remeg az egész meg azt hiszed a nappaliba b@sztak be valamit. És sajnos nem túlzás.

Lehet én vagyok túlérzékeny, de számomra ez az alig élhető kategória. És csendesek a szomszédok nagyjából, mert alattam, mellettem egyedül élnek. De ha jön vendégség... Élhetetlen.


Néha azon gondolkoztam minek építettek válasz falakat, felesleges, lehetne egybe is. Ugyanúgy áthallani... Nagyobb tér, közös is lehet, hisz így is majdnem az... Látni nem látod a szomszédod, de az a legkevesebb, mert hallani hallod. Akkor valszeg ő is téged.


És akkor persze, ha alapvetően ilyen áthallásos, akkor, ha paraszt barom a szomszédod vagy család, akkor meg végképp élhetetlen.


Szerintem ez teljesen alapvető normális hozzáállás, ha az ember a lakásban nem akarja a szomszédot hallgatni. Ez nem elkényelmesedés vagy akármi. 0 zaj az szinte lehetetlen mondjuk.

De hiába kicsit hangosabb valaki, akkor is a szerkezetben van a hiba. De ezt senki le se szarja sajnos.

Én egy lakásban normális életet szeretnék élni, nem azt, hogy én hallgassam vagy a szomszéd minket, hogy beszélgetünk meg szexelünk. És nem kell alpári módon, mivel a sima zajok is átmennek, mint a redőnyön...

2022. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Utolsó: én újépítésűben ezért nem vennék. 20-30M-mel drágább, de totál zsákbamacska, nem esne jól erre szórni a pénzemet.


Paraszt szomszédom nekem is volt nem is egy. Akik izomból k*rták be az ajtókat, hőzöngve beszéltek éjjel 2-ig, vagy állandóan részegen üvöltöző egyetemisták... de még ha normális is, akkor sem akarom azt hallgatni a privát szférámban, más mit csinál/beszél/wc-n mit alkot. Ahogy olvasom a mostani építő ipart, hát nem értem, miért nem merül fel ez igényként... vagyis a tervezőasztalon meg az interneten amíg megveszi a vásárló felmerül, csak valahogy “nem kerül bele” a lakásokba értelmes hangszigetelés, ha egyáltalán.

2022. jan. 4. 21:46
 20/27 anonim ***** válasza:

Azért valljuk be az emberek nem azért vesznek panelt, mert annyira panelban szeretnének élni. Hanem azért, mert nagyságrenddel olcsóbb mint egy újépítésű, vagy egy régi de jó tégla épület.


Ráadásul hiába locsolod rá a világ pénzét, akkor is ugyanúgy ott maradnak a hibái.


Persze, ha mindenkinek kötelező lenne, akkor úgy 20-30 év alatt talán ki is cserélődne a lakóközösség, és eljönne a kötelező felújítás. Csak hát addig leszopja magát az ott lakó.


Na meg onnantól, hogy a panel is újépítésű lakás minőségét adná, rögtön nem lenne akkora árrés sem, így inkább mennének el az emberek az újabb építés felé.

2022. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!