Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelben kötelezni a hangszige...

Panelben kötelezni a hangszigetelést, szerintetek milyen ötlet?

Figyelt kérdés

Több panelben laktam már, a hangszigetelésük iszonyú, ami a stressz miatt meg is tud betegíteni, de semmiképp sem a legideálisabb életminőség.


Mindenkinek sokkal jobb lenne az életminősége, ha vagy köteleznék a tulajdonosokat a lakásuk hangszigetelésére vagy valamilyen panelprogram része lenne ez is.

(Ugyanis ha te egyedül, a saját oldaladról szigetelést, az nem segít a más lakásból jövő zajokon.)



2022. jan. 2. 20:40
A kérdező szavazást indított:
Kéne hangszigetelés minden lakásba
Nem kéne hangszigetelés
22 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem hangszigetelni kell,hanem normálisan élni. Gondolni másokra is .
2022. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Képtelenség szigetelni. Ugyanis nem feltétlenül csak a panel vezeti a hangokat, hanem a közművek: a fűtéscsövek, a mellékhelyiségekben a csatorna és vízcsövek.

Az egész konstrukció alkalmatlan a hangszigetelésre. Még a tűsarkú cipőben járkáló fölötted lakó trappolását is hallod, meg a porszívót is.

2022. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

[link]


7-0es évek vége, 80-as évek eleje.

2022. jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

#1-es: így van, de ezt soknak hiába mondod... (én mindig figyelek a környezetemre) és ha nem megy ésszel, a kötelezés csak a megoldás


#2-es: igen maradnának ezek de gondoltam, talán egy fokkal javítana. Nekem ezen kívül nincsen bajom a panellel, kényelmes, hogy nem nekem kell a tetőt megcsinálni meg havat kotorni a ház elől meg jó az infrastruktúra.

2022. jan. 2. 20:48
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
Semmit nem javít, mert nem a beton vezeti a hangot, hanem azok, amiket leírtam.
2022. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%
Panelben éltem 40 évig, és közel nem volt olyan szörnyű, mint egy év egy régi, tégla, földszintes társasházban, ahol a szomszéd kutyájának állandó ugatásától majdnem agyvérzést kaptam...
2022. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%

Az a legnagyobb baj, hogy ezek azok a dolgok, amit nem lehet kötelezni, nem lehet egyszerűen kivitelezni.


Hiszen több százan laknak egyetlen panelban is. Van aki frissen újított, van aki 30 éve nem de nem is akar, van albérlő akinek jó ahogy van, van idős akit már nem érdekel, stb.


Az a gond, hogy ez ráadásul egy akkora beruházás ami egyrészt rohadt drága, másrészt csak akkor lehetne megoldani, ha a lakókat kiköltöztetnék és kompletten kerülne felújításra egy-egy lakás.


Ráadásul a panelok nagy hátránya, hogy se belmagasság, se tér nincsen, minden használhatatlanul pici. Egyszerűen nem tudsz ebből elvenni semmit.


És akkor ott van a strang, a szellőzőrendszer, az átmenő csövek.

2022. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%
Kötelezni ilyesmire maximum "felmenő rendszerben" lehetne bárkit is, azaz az újépítésű lakásoknál bevezetni erre vonatkozó szabályozást.
2022. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy a legtöbb panelból baromi jó, szinte passzívház szintű épületet ki lehetne hozni megfelelően kivitelezett 3 rétegű üvegezéssel, 15-20 centi szigeteléssel. A panelok többségében már így sem kell szinte semmit fűteni, sőt inkább van túl meleg.


De egyszerűen belül nincs helyed, lehetőséged.


Lehetne fan-coil rendszer azzal fűteni, hűteni. Strangon át lenne, előszobákban mennyezet alatt talán elférne, cserébe lenne 2 méter a belmagasság...


Vagy nálam olyan átmenő csövek vannak, régen a TV és telefon kábele átmenő csövön jött, ez nyilván ott van a falban. A konnetort leveszem akkor látom a túloldali lakó konnektorát. Ezek mind olyanok mint a kis mikrofonok.


Lehetne padlófűtés is, ami megint 6-8 centi beton, 2 centi szigetelés, tehát közel 10 centi mínusz.


Álmodozni lehet persze.

2022. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

#8-as: az megvalósítható véleményem szerint akár panelnél is, új tulajdonosok esetében (de fent írták, hogy nem ez az egyetlen baj...)


(Illetve az újépítésű tégla lakótelepeknél, ahol szinte mindent hallasz, mert “elfelejtették beépíteni”, 30%kal több pénzért. Finnországban például rendkívül szigorú szabályok vonatkoznak erre.)

2022. jan. 2. 22:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!