Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Valóban szükséges kicseréltetn...

Valóban szükséges kicseréltetnem a hőmennyiségmérőmet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a lakásomban(egyedi fűtéses ház) van egy majdnem 16 éves Zenner digitális hőmennyiségmérőm. Soha nem volt vele gondom, de most, mikor le akartam olvasni, vettem észre, hogy elsötétült a kijelző. Felhívtam a szakit, aki annak idején beszerelte. Én azt hittem, csak elemet kell benne cserélni,de ő közölte, hogy ennyi idő után már ki kell cserélni az órát. Ez nekem újdonság, a vízóráról már beköltözéskor mondták, hogy előbb-utóbb szükséges lesz cserélni, de a hőmennyiségmérőt nem említették. A szakember azt mondja, ezen is keresztülfolyik a víz, ezért ezt is kell néha cserélni. Maga az óra is drága, plusz a munkadíj, több tízezer forint. Ha elkerülhetetlen, természetesen kicseréltetem, de az a helyzet, hogy idén szeretnénk elköltözni innen, és ha ezt egy elemcserével mégis meg lehet oldani, nem szánnék rá ekkora összeget. Mondjuk azt sem tudom, elemet hogyan kell cserélni a készülékben. Ezt én laikusként is meg tudom csinálni?

Köszönöm!



#hőmennyiségmérő #hőmennyiségmérő csere #elemcsere hőmennyiségmérőben
2022. jan. 3. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:

"a lakásomban(egyedi fűtéses ház)"


Egyáltalán hogyan megy nálatok az elszámolás, mert én ez alapján azt veszem ki, hogy a háznak van vagy lett saját kazánja, és leváltatok a távhőről, mert akkor lehet már nem is ez alapján megy a fizetés?

Egyébként a hőmennyiségmérők cseréjét egyszerre szokták a teljes házban elvégezni a közös költségből, vagy némi önrésszel, tehát ha nálad cserés akkor máshol is. Ismerősnél tavaly cserélték az egész házban.

2022. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hívd fel a távhőszolgáltatót, nálunk ők cserélhetik csak!
2022. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek a mérőműszerek néha be vannak betonozva, persze áramforása van.

Kétlem, hogy cserélni kéne mert keresztül folyik rajta a víz.

2022. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!