Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Budai földet használtak a...

Budai földet használtak a vályog házam vakolására. Javítgattam a felpúposodott vakolatot de ahol komolyabban veri az eső elenged...Mivel érdemes javítani?Vakolni?

Figyelt kérdés

Kicsit homokosabb malterral javítottam ki.

Kevés a szélvédelme a háznak,komolyabb viharok,jól meg verik a falat +fel fröcsögö víz járdáról ad neki még...

Valami jó vakolási/javítási ötletet kérnék



2022. jan. 14. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Felénk úgy szokták, hogy leverik vályogig, aztán nádazzák, és rendes meszes cementes malterral vakolják, végül kőpor.
2022. jan. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Azt mondják ha nincs vízszigetelve alulról a fal tehát nedvesedhet akkor cementet nem szabad bele tenni. De igen az nem ártana ha egyben levernéd az alsó egy métert . Benadaznád vagy hálóznád és újravakolnád az egészet.
2022. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lótrágyát rakjál bele, eredetileg azt szoktak ( tapasztásba). Időjárás állóságot is javítja. Arányt most nem tudom, de utána lehet nézni.
2022. jan. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm...lehet még sor kerül rá .

A ványog rész 2szoba konyha össz ...(van még egy nyári konyha szoba fürdővel,valamint a mi felső lakrészünkhöz előszoba,speiz,fürdő)

A többi mind kismeretű tégla.

Ott nem jött le.

Amúgy javitottuk kint és meszeltük.


Remélem a nádazás megoldja

2022. jan. 15. 05:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamint a mészhez meszelésnél kazeint szoktak még( tej, túró). Budai föld fehéríti.
2022. jan. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nádazás ok, de sztem ha állandóan vizes lesz rohadásnak indul a nád. Felcsapó esőtől azért jobb megvédeni.
2022. jan. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!