Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehet átvészelni a...

Hogyan lehet átvészelni a fürdőszoba felújítást?

Figyelt kérdés

3-4 hetet mondtak, amíg dolgoznak, addig nincs fürdőszoba. Nem tudunk elköltözni, és nem is akarom otthagyni a lakást vadidegeneknek.

Fürdés és mosás még megoldható rokonoknál, de a wc-t nem tudjuk ennyi ideig nélkülözni, de ha néhány napról lenne szó, az is sok! Ráadásul itthon dolgozunk.

Ki hogyan vészelte át ezt az időszakot?



2022. jan. 19. 09:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk nem derül ki, hogy kertes családi ház, vagy társasház önálló udvarral, vagy panel és csak az utca van, ha kilépsz a házból. Én kertes házban lakom, és míg a vizes felújítás ment, bizony mobil wc-t béreltem. Szerencsére nyár volt. De a beígért 2 hétből 5 lett, mire mindent szépen megcsináltak. Még szerencse, hogy a wc bérbe vételekor ne mondtam határozottan két hetet. Szóval lehet nálatok is lesz egy kis csúszás...

[link]

[link]

2022. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi. Társasházi lakás. A mobil wc max. a gangon jöhetne szóba, de szerintem a szomszédok kiborulnának.
2022. jan. 19. 11:11
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Mi a mosdást egy nagy lavórral oldottuk meg, mert nem volt lehetőség a távoli rokonokhoz átjárni. Kényelmetlen volt, de generációk éltek szoba-konyhás lakásokban és mégis tiszták voltak, így mi is átvészeltük.


Nálunk a napi munkálatok után mindig visszatették ideiglenesen a vécét, a másnapi munkakezdésig, így aztán reggel végeztük el a nagydolgot, a pisit meg napközben vödörbe.

Ha valami kórság kapcsán ránk jött volna a hasmars (kalkuláltunk vele) akkor a vödörbe tettünk volna szemeteszsákot, abba a termék, utána összecsomóz és kuka.

2022. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Vegyél egy camping wc-t, amit a lakókocsiban használnak, azt a szobába is teheted.

Kb. 20-30 ezer forint.

2022. jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi, mindegyik jó ötlet.

A kemping wc vajon mennyi matériát képes tárolni, és mennyi időközönként kell takarítani?

2022. jan. 19. 13:10
 6/18 anonim ***** válasza:
23%

#5

Egyszerűbb, ha reggel elintézitek a nagy dolgotokat. Ha nem vagytok erre beállva, lehet kapni a gyógyszertárban glicerinkúpot, felteszed, 10 perc és jön a kaksi.

2022. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem megy gombnyomásra. És ha nincs wc, akkor reggel sincs wc. :(
2022. jan. 19. 13:38
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Mivel a munkások is szoktak wc-re járni, így ideiglenesen szoktak wc-t kiépíteni.

Oda kiontheted a camping wc tartalmát, 1-2 naponta.

2022. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

#7

De van reggel vécé!...vagy nem tudom milyen kóklerekkel dolgoztatsz.

Idáig kb. 5 fürdőfelújításon vagyok túl (3 lakás) és mindenütt, külön kérés nélkül a napi munka végeztével visszatették a vécét.

2022. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9 egyelőre még senkivel sem dolgozunk, ajánlatokat kértünk be, de egyik sem tért ki erre a részletre.

Arra én is gondoltam, hogy a munkások hoznak maguknak mobil klotyót, de azt nem szeretném használni.

Ha nap végén visszateszik a wc-t az jó hír. De mi a helyzet akkor, ha nem lehet a járólapra lépni, mert szárad,vagy valami? Illetve nálunk hatalmas vizes munkák is lesznek, nem csak burkolás.

Akkor már csak a napközbeni wc-zes a gond.

Sajnos nekem a stressz a belemre megy, én inkább a hasmenéstől tartok, az élő szokott fordulni, főleg ha szorongok. És most a kakálás miatt szorongok.

2022. jan. 19. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!