Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gravitációs fűtés rendszer...

Gravitációs fűtés rendszer átalakítása mai, korszerű kondenzácios készülékre kb mennyiből jönne ki?

Figyelt kérdés
Adott egy régi gravitációs rendszerű fűtés, régi 20 éves nyílt égésterű cirkóval. Központi fűtés nincs használva, igaz van, de 20 éve nem használjuk kb. Vastag csöves rendszer, a pincében kiépítve, a radiátorok valamivel újabbak, nem a régi vas, igaz ezek is cserére szorulnak mert se mert egyiken sincs ez a termo szabályzó és légtelenitő szelep sem. Egyenként rendesen működik minden az évenkénti karbantartással, ott ijedtem meg, mikor megkérdeztem a szerelőt, hogy ha elromlik, akkor nincs már hozzá kapható alkatrész… régi Baxi, még az a fajta, amin se kijelző, semmi nincs, az internet sem ad róla kb semmit, egy alumínium kéménnyel. A kérdésem az, hogy vajon erre a fűtési rendszerre, ha lehet, be lehet szerelni kondenzácios kazánt, úgy hogy a kazán gyári égéstermék elvezetőjével? Megoldható tetőn, oldal falon bárhol… mivel a pince es a melléképületek közelében egy szomszédos épület sincs, Max a szomszéduk udvara. Jó, tudom, a teljes korszerűsítés érné meg, ez csak egy kérdés, hogy így esetleg, ha beüt a baj es a kazánom bedöglik, kivitelezhető e, ha a szükség nagy úr, es nincsenek millióim egy fullos rendszer cserére? Melegvizet nem akarom erről használni, most vettem nemrég új bojlert.

2022. jan. 23. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Megoldható,de gáztervet csináltatni kell.Kell hozzá majd érintés védelmi igazolás,meg ennek a kiépitése.Meg egy szakszerviz ami üzembe helyezi,ettől lesz rá garancia is . A tervező majd eldönti hova néz a kémény vége .A fűtésszerelő meg felrakja a kazánt,összeköti a fűtés csöveket.A gáz szolgáltató ebből teljesen ki van hagyva ,a tervező felelős a kazán felrakásáért.
2022. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És nagyságrendileg egy ilyen régi rendszerre telepítés, gáztervvel, minden szereléssel, engedéllyel együtt mennyibe kerülne kb? Szomszédoknál láttam, egyiknél alapba nem volt gáz bevezetve, magyarán totál új rendszere van, a másik meg kompletten kicseréltette az egészet full vékony csövek meg minden (ő neki nincs anyagi akadálya 😄), így okosabb nem lettem az árakkal kapcsolatban
2022. jan. 24. 00:59
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A csövek maradhatnak . Csak egy új kazán kell plusz akkor amit mondtál a radiátorok. Ezek mind igény szerint. Ezek ára fenn van a neten. Plusz kb 200 a szerelvényekre. Meg a munkadíj hát azt meg kell érdeklődi. Gáterv plusz kazán beüzemelés 100 ezer. Érintésvédelem 60 körül.
2022. jan. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk hasonló a helyzet. Régi vastag csöves öntöttvas radiátoros nyitott rendszer a vegyes tüzelésű kazán miatt. Mivel azt is használjuk, azért a gázkazán egy hőcserélővel lett leválasztva. Nem a legoptimálisabb, de kompromisszumos megoldás. Ha nem kell a vegyes kazán és a gravitációs rendszer, akkor mindent kidobtam volna és úja csináltam volna az egészet. Egy modern kondenzációs kazán előnyei így jobban kihasználhatóak. Viszont jóval nagyobb a beruházási költség. Anyaggal, munkadíjjal egy teljes házra milliós tétel.
2022. jan. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos válaszokat kaptam! Én is kidobnám szívesen a régi rendszert, ha anyagilag megtehetném, de ahhoz már egy komplett felújítás kellene itthon, nyílászárók cseréje, szigetelés. A szobákban már ki lettek cserélve az ablakok, de a többi helységben kb 18 éves ablakok vannak sajnos. Igazàból jelenleg nincs tervben a csere, mert még működik, eddig megúsztam bármiféle hozzányúlás nélkül, az alap éves karbantartás van meg minden évben. De mivel most megtaláltam a papirt és 2000-ben lett beüzemelve, esedékes lesz úgy is a közeljövőben
2022. jan. 24. 15:03
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Simán maradhatnak a vastag csövek. Szüleim tavaj csináltatták meg. Maradt a gravitációs rendszer új radiátorok és kazán lett rakva. Így se volt olcsó nem akartak még csöveket is cserélni
2022. jan. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is annyira a csövezés a drága, főleg ha nem kell bevésni hanem falon kívüli rendszer marad.

18 éves, azaz 2004-es ablakok, nem voltak azok még annyira vészesen rosszak. Nálunk 40 éves ablakok vannak. Meg a felújításnál sem kell mindent egyszerre. Egyik évben a fűtési rendszer, utána a nyílászárók, majd szigetelés, stb, ahogy összegyűlik rá a keret.

2022. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!