Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Új futesrendszernel ( új...

Új futesrendszernel ( új radiátorok, kondenzacios kazán, alupexcső) le szokták engedni a rendszert szezon végén és újra feltölteni ?

Figyelt kérdés
2021. márc. 12. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy engedik le. A fűtésszerelőnek tudnia kell mivel kell feltölteni. Nekem kevert a desztilláltvízhez valami adalékanyagot. Évekkel ezelőtt volt azóta sem kellett hozzányúlni.
2021. márc. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
2021. márc. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha tönkre akarod vágni a kazánt, csak akkor.

Tiszta rozsda lesz belülről a radiátor, majd ősszel ezt a rozsdás vizet beküldöd a cirkóba....

2021. márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
Dehogy kell leengedni. Minek kellene?
2021. márc. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem szokták leengedni.

Iszapleválasztó kell legyen a kazán elött és azt kitisztítják az éves karbantartás során.

Sokan töltenek vegyszert a fűtési rendszerbe.

Én szerelő vagyok de nem vagyok vegyész.

Volt fiatalabb koromban hogy töltöttem vegyszert a rendszerbe de azóta tapasztaltam egy két dolgot fejlődtem szakmailag is.

Most már nem töltök vegyszert.

Sok esetben a gázkazánban szilicium magnézium hőcserélők vannak ha kilyukad akkor akár több százezer forint is lehet.

2021. ápr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezt a fernox folyadékot sem ajánlod amit bent lehet hagyni a rendszerben?
2021. ápr. 15. 23:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit adtak a total filterhez azt még talán benne lehet hagyni.


Viszont tisztító vagy tömítő adalék anyagot vegyszert semmiképpen nem hagynék benne és nem is töltenék bele.

Problémás az eltávolítása is mert valamennyi mindig marad a rendszerben.

Uszodatechnikai boltokban lehet kapni ph mérő teszt csíkokat amivel meg lehet mérni a jelenlegi állapotot.

Meg lehet mérni hogy mennyire savas vagy lugos.

Három lehetőség van vagy lugos vagy semleges vagy savas kémhatású.

Jó ezek között vannak árnyalatok is ami nem 3 lehetőség hanem kismillió.

Ez viszont csak a ph érték.

Ismétlem szilicium magnézium hőcserélő van sok kazánban ami egy öntvény.Nem vagyok vegyész és nem merek e téren komoly kijelentéseket tenni.


Minden komolyabb kazán beüzemelésnél megnézik a fűtővíz ph értékét és részeskeanyag összetételét.

A múlt hónapban egy Bosch condens 2300 kazánt szereltem fel és adtam át de nem én üzemeltem be.

Az volt az első hogy a kolléga megkérdezte van e adalékanyag benne vagy sem.

2021. ápr. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a segítséged, inkább akkor kihagyom ezeket a "löttyöket ". Még Egy valami. Milyen időközönként érdemes kisavazni a kazánt? Kell azt minden évben?
2021. ápr. 20. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!