Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy régi építésű, kb 70 éves...

Egy régi építésű, kb 70 éves tégla épületben amiben nincs gáz bevezetve csak áram, milyen fűtési rendszer (mint lehetőség) lenne alkalmas(abb)?

Figyelt kérdés
Sajnos teljesen laikus ember vagyok. Ahány szakival beszéltem mindenki mást javasolt, tartott járható útnak. Hallottam inverteres klímát, hallottam infrapanelt, hallottam skandináv rendszerű fűtőtestet, radiátort is. A kérdés az, h melyik lenne ezek közül gazdaságos(abb), figyelembe véve azt a tényt, h nincs a ház beszigetelve, és a nyílászáró sem mai darab? A kért helységem kifűtéséhez egy 2000W-os, és egy 1500W-os készülékre lenne szükség. Meg hát az anyagi lehetőségeim is korlátozottak. Előre is köszönöm a válaszokat.

2022. jan. 26. 02:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

ha legolcsóbb megoldás kell akkor egy kis kályha a legjobb megoldás, olcsóbban megúszod mint villany fűtésel. gondolom kémény van valahol

80-100 ezerért lehet kapni már normális minőségűt, nemtudom hány nm2 a terület amit fűtesz, én 90nm2 területen kb 6m3 fát használtam évente


ha mindenképp villany akkor infrapanelt javaslom, ismerősömnek van és nagyon dicséri


klímával fűtés nem éri meg

2022. jan. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Klímával fűtés megéri, hisz 3-4 szer több hőenergiát csinál egységnyi villamos energiából.

Egy fűtésre optimizált mégtöbbet tud.

2022. jan. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A fűtőpanelek 1:1 fognak hőttermelni és fogyasztani. És, hogy valóban kitudd fűteni mindig, fölé kell méretezni valamivel, mert hidegebb időben kicsi lehet.

A kályha jó ötlet, ha van jó kéményed. Ha kevésbé tudsz jól tüzelni, akkor reggelre hideg lesz, vagy ha sokáig elmész.

Az infrapanel dettó mint a fűtőpanelek, de alatta kellemes lesz azonnal. Elöbb a tárgyak melegednek, ezért szigeteletlen házba nem vennék. Mire melegszik a levegőd, az meg a réseken hűl gyorsan.

A klímákat fent leírták. De meg kell nézni, hogy milyen külső hőfok esetén mennyit tud termelni. De alapból a leg kényelmesebb és gazdaságosabb lenne

2022. jan. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Noren1989 ***** válasza:
45%
70éves épületben nem hiszem, hogy az elektromos hàlózat elbírna bàrmilyen fűtőegységet...
2022. jan. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Inverteres klíma. Egyértelmű.


1 kW infrapanel 1 kW hőt ad le.

1 kW klíma 3-4 kW hőt ad le.


Ráadásul a klíma mehet a H-tarifáról. 23 Ft/kWh

Infra panelt csak nappalira kötheted: 44 Ft/kWh


Klímával 7 forintért kapsz 1 kWh hőt.

Infrapanel, el.kazán, olajradiátor, hőtárolós kályha (egy kutya mind) 44 Ft 1 kWh hő.


Aki tud számolni, annak szerintem nem kell többet magyarázni.

2022. jan. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

50 ft/kg nagyjából a hasogatott tűzifa ára.

1 Kg fa (2 éves csont száraz) fűtőértéke 4 kWh. Tehát 12 Ft/kWh

De! A kandalló hatásfoka jó ha 60-70% vagyis a hő 1/3 része elveszik.

A fánál is kb 7-8 Ft 1 kWh hő.

+ Fahordás, koszolás, kormolás, begyújtás, hátfájás.

2022. jan. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 db elektromos fűtőpanel van a házban, az a fő fűtés. Lehet, hogy lehetne olcsóbb is a fűtés, de mi elégedettek vagyunk vele összességében, mert extra kényelmes - nem kell hasogatni, kormolni, nincs kazán, nincsenek csövek, nincs zaj, nincs légmozgás, nincs semmi, csak kellemes meleg a házban. Ha jobban számítana a pénz, akkor inverteres klímát használnánk, ott érdemes észben tartani, hogy vannak akiket zavar a mozgó levegő és a hang.
2022. jan. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk jó lenne tudni, hogy a belső vezetékelés milyen állapotban van, mert ha 50 éves alumínium aminek nem ismertek a kötései, állapota, akkor az elektromos fűtés minden hozzártés nélkül felejtős.


Nekem régi vályogházban alu vezetékek vannak, éppen tegnap jött meg a fali fűtő testem, múlt héten vittem a helyére a réz kábelt....


Van egy régi parasztkályhám a szobámban illetve a másik szobában egy pb palackra alakított 3 Kw-os konvektor, az elektromos egy szieszta kályha helyére lett véve.


A konvektornak meg az elektromos fűtésnek egyszerre kell mennie, hogy kellemes meleg legyen mind2 szobában, a fa kályha az ami egy magában befűti a 2 szobát...


Mindet magamnak csináltam, építettem be, szerelő nekem nem segített, nekik ez nem érte meg...


Így van 2 szobában fűtés, nagyjából havi 50re jövök ki mindenestől: villany, fa, gáz

2022. jan. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én fűtésre optimalizált klímával fűtök.

Nagyon jól működik és olcsó.

DE!

Fújja a szelet, és van hangja is.

Továbbá a pár nappal ezelőtti minusz 10 fokban éjjel már nagyon rossz volt a hatásfoka.


Akkor elő is kellett vennem az elektromos fűtőpanelt, másképpen megfagytam volna.

2-es, 5-ös, 6-os, ne felejtsétek, hogy ez a magas jósági fok csak kellően meleg kinti időben jön létre, nagy hidegben sokkal rosszabb a hatásfok.

2022. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Éves átlag a 3 körüli SCOP. Igen, a klíma hátránya, hogy szigetelt házban működik igazán jól.

Mellesleg megjegyzem, a fás kályha sem ér túl sokat olyan házban ahol semmi szigetelés. Hiába durrantod be, csak közvetlenül mellette lesz meleg, a szoba túlsó oldalán már jön a hideg rád.

2022. jan. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!