Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik az a Linux ami a...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Melyik az a Linux ami a internetezésre a legjobban alkalmas?

Figyelt kérdés

2020. dec. 17. 20:41
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Az Ubuntu teljese felhasználóbarát, már-már hülyebiztos, ritkán kell terminálban bűvészkedni, hogy működjön, a hivatalos szoftverforrásokból jól elvan. Ha a gép régi és nagyon küzd az Ubuntuval, meg lehet próbálni az LXDE asztalos Lubuntu kivitelt, ez még 2 GB memóriával is éppen elvan, de mondjuk HD videót nem fogsz vele internetről nézni.
2020. dec. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az Ubuntu jó választás lehet, ha van hozzá megfelelő hardvered.

Milyen gépre szeretnél linuxot telepíteni?

Alaplap?

Processzor?

Mennyi ram van benne?

2020. dec. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Eddig Ubuntum volt, most is az van. A netes videókat nem tudom lejátszani, 20-ból talán 1-et. Semilyen exe file-t nem tudok vele elindítani, egy program sem fut alatta ami Win alatt fut. Az online játékokból is csak nagyon kevés indul el. Utóbbinál mindig kér valami flash player alkalmazást, de azt szintén nem lehet telepíteni, már százféleképp próbáltam. Jó program az Ubuntu...
2020. dec. 17. 21:04
 4/20 A kérdező kommentje:

A PC-m 3 magos Amd, 4G Rammal, Asrock 770Exreme3

De elsősorban nem erre szeretném hanem a Hp laptopra ami Intel. Egy hajszállal gyengébb mint a PC, de csak egy hajszállal!!

Majd ha pontosabb adatok kellenek a laptopról ide írom, de most nem tudok hozzáférni.

2020. dec. 17. 21:07
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

A böngésző ugyan azt tudja mint Windows alatt.

Tehát ha nem tudja lejátszani ott az oldallal lesz a gond.

Én Lubuntu -t vagy Cinnamon felülettel adott Ubu -t javaslom.

[link]

Az exe és windows -os dolgok pedig alapból nem mennek.

Egy emulált Windows környezetet kell telepíteni hozzá: Wine

De ahol csak lehet ott Linux alternatívát használj.

Pl. Fájlkezelőnek DoubleCommander nekem nagyon bevált.

VLC, Chrome, FireFox ugyan az, Office -ból LibreOffice van alapból.

2020. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja'h, a FlashPlayer támogatása teljesen megszűnik a chrome böngészőbe. (Windows -on is)

Talán FireFox még engedi egy darabig.

2020. dec. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

"A PC-m 3 magos Amd, 4G Rammal, Asrock 770Exreme3"

Az elavult gépen nem segít a Linux.


A kisebb gépigényű asztali környezetek:

[link]

tudnak kicsit segíteni a helyzeten, de a modern böngészők és a modern weboldalak megeszik a gépet reggelire - bármilyen rendszeren.


"Semilyen exe file-t nem tudok vele elindítani, egy program sem fut alatta ami Win alatt fut."

Mert a Linux nem Windows, natívan nem támogatja a .exe formátumot (nem is kell neki!).

Vagy keress a Windowsos programnak Linuxos alternatívát, vagy ott van a Wine nevű "emulátor":

[link]

talán azzal futtatható lesz.


"Az online játékokból is csak nagyon kevés indul el. Utóbbinál mindig kér valami flash player alkalmazást, de azt szintén nem lehet telepíteni, már százféleképp próbáltam."

Az Adobe Flash terméktámogatása hamarosan lejár:

[link]

ezért a Google Chrome 87.0.4280-ból letiltásra kerül (minden verzióban - Windows és MacOSX alatt is, szóval ez nem a Linux hibája!):

[link]


A Mozilla Firefox kicsit tovább fogja támogatni a Flasht:

[link]

2020. dec. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Kókler telepítette azt az Ubuntut, vagy hardverhibás a gépet.

Lassan 5 éve, hogy Linuxot használok fő rendszernek, nincs is Windows-om. Debiannal kezdtem, volt Elementary OS-em, OpenSuse-m, Slackware-em, és persze Ubuntum.

Debian/Ubuntu alapú rendszereken Chrome vagy Firefox böngészővel sosem volt gondom a videólejátszással. Chromiummal esetleg előfordulhat, mert az gyárilag nem hozza a kódekeket.

Most Manjarot használok, Falkon böngészővel, minden videót le tudok játszani.

A Flash már egy ideje deprecated (elavult), mindegyik böngésző blokkolja alapból minden operációs rendszer alatt (én konkrétan le is tiltottam). De azelőtt sem telepítettem sosem Flash playert, a legtöbb böngésző hozza magával a sajátját.

A Windows-os alkalmazások többé-kevésbé futtahatók Wine segítségével, de ha nem muszáj, nem kell erőltetni, Linuxon Linuxos programokat kell használni.


Konkrétan melyik videó nem ment nálad? Vagy melyik Flash-es alkalmazás?

2020. dec. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#8: Viszont azt vedd figyelembe, hogy egy elavult (minimum 10 éves) gépről van szó, ki tudja milyen videokártyával, mekkora felbontású videókat akar nézni.


Lehet, hogy neked megy, mert erős, modern, jól összerakott géped van, de ne magadból indulj ki, mert félrevezeted magad vele.

2020. dec. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A videokártya driver is lehet probléma, a.i miatt nem megy ahardveres gyorsítás a böngészőben, a peoci meg nem bírja a lejátszást.
2020. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!