Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hűtő-fűtő klímát szeretnék...

Hűtő-fűtő klímát szeretnék beszereltetni. Mik a tapasztalatok vele?

Figyelt kérdés

Szeretnénk klímát beszereltetni, mert nyáron bent borzalmas meleg van, télen pedig meg lehet fagyni a jelenleg adott fűtési módszerrel.

Hallottam a H tarifáról, de mondtak jót is, kevésbé jót is.

Szeretnék egy jó szakembert találni, aki tényleg segít is, nem csak le akar húzni. Csongrád megyén belül esetleg tudtok valakit ajánlani?

Vagy nektek milyen van? Megérte? 2x30 négyzetméternyi helységet kellene fűteni télen, megéri a váltás a költségek szempontjából? És ki milyen klímát ajánlana? Meg egyáltalán hol kezdjek neki. Köszönöm annak, aki segít!



2022. jan. 27. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
A munkahelyemen hűtő-fűtő klíma van, egy szóval a véleményem: SZAR. Lehet, hogy létezik jó is, de azt ültetném be ezekbe az irodákba, aki szerint ez jó ötlet volt.
2022. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak direkt fűtésre optimalizált klímák, asszem a panasonic a legjobb ebbe, de nem biztos.

A H tarifa ok, de előtte olyan klíma kell, ami teljesíti a feltételeket hozzá, mert nem mindegyik.

2022. jan. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Nekem H tarifám van. Azt csak fél évig lehet egy évben igénybe venni, te határozod meg, hogy nyáron vagy télen kéred a kedvezményt. Egyébként kb. 30 % a kedvezmény. A H tarifához a mérőórát 5 éve 230 000 Forintért szerelték be. Én elégedett vagyok a tarifával, rosszat nem tudok róla mondani. Amikor mi igényeltük akkor mindenki hülye volt hozzá az elmű-nél, még a műszaki előadó sem nagyon hallott róla. Kicsit meg kellett olajozni a dolgokat, hogy minden simán menjen.
2022. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk 2 db Panasonic inverteres klímánk van. A H-tarifához a klíma SCOP értéke meg kell haladjon egy küszöbszámot, mi sajnos pont határon vagyunk, így azt nem vehetjük igénybe. A klímák maguk teszik a dolgukat, nyáron megfelelően hűtenek egy 50 nm-es lakást, ősszel-tavasszal pedig esténként szoktunk fűteni velük. A téli mínuszokban ezek már nem hatékonyak, akkor parapetes kazán fűti a lakást. 2012-ben lettek telepítve, meghibásodás sosem volt, évente kijönnek és kitisztítják.

2022. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem fűtésre optimalizált klímak oldják meg 2 éve a családi ház fűtését. Az egyik pont a te parametereidnek megfelelő 32m2 nappaliban van egy 3,5kW-os. Teljesen elégedettek vagyunk vele,-10 fok alatti külső hőmérséklet esetében sem fogyasztott többet 8kWh-nal egy nap 24 órás üzemben. Márka Midea. H tarifával uzemeltetem amit nekem 2 éve kötöttek be mikor a klimakat be üzemeltek. Abban az évben kértük a hálózat fejlesztést is 32A-re, ez volt 140 E Ft+ a H tarifás merő 40 E Ft.
2022. jan. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!