Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Már működő napelemes rendszerh...

Már működő napelemes rendszerhez küldenétek tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

2022. jan. 31. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

A lényeg. hogy minél inkább déli fekvésű legyen a rendszer ha mono cellákat szereltetsz fel. Az inverteren ne spóroljál, SMA, Solaredge, esetleg Huawei ajánlom és nem árt garanciakiterjesztés hozzá, főleg ha olyan helyre kerül felszerelésre ahol fagy, csapadék és napsugárzás is érheti.

A panelgyártók között nincs döntő különbség (10% belüli), az optimalizáció hasznos lehet olyan helyen ahol nem ideálisak a fényviszonyok, árnyékos foltoknál indokolt lehet ennek alkalmazása.

6,2kwp rendszerem éves szinten 8000kwh termel, Q.Cells G8 Duo panelokat választottam és csak ajánlani tudom. A szomszédom hasonló rendszert csináltatott, de olcsóbb alkatrészekből, nála Growatt inverter van és Trina panelek, 2 ház tájolása azonos, nálam 300-400kwh magasabb az éves termelés, ami 5% differencia.

2022. jan. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

A jó hír, hogy a jelenlegi ismereteink szerint egy-egy lakossági napelemes rendszer óriási profitot termel.

A rossz hír, hogy csak a telepítő cégeknek.

2022. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Kaptam egy írásbeli árajánlatot az egyik napelemes cégtől, melyben a munkadíj rovatban 540.000 Ft szerepelt.

Már előzőleg mondta egy munkatársuk a telefonban, hogy egy nap alatt mindenkinél fel tudják szerelni, de nálam valószínűleg sokkalta gyorsabban megy -kb. 4-5 óra alatt-, mivel egyszerű a tetőm.

Magyarul kb. 100.000 Ft-os óradíjjal dolgoznak.


(Ez nálam nem fért bele a jó ízlésbe így lemondtam az egészet.)

2022. jan. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

#3 Nem egy ember dolgozott volna rajta 4-5 órát hanem általában 3-an jönnek és akkor máris "csak" 33ezer az óradíj. És ott van ügye az értékesitő is. A szakikat meg kell fizetni. Ráadásul gondolom nincs minden nap munkájuk, bár kitudja. De ha belegondolsz egy autószervizes óradíja is 16-25'000Ft. Abból a munkadíjból fizetik az irodát, a többiek bérét, a raktárat, a portást, a bérleti díjat/ingatlanmegtérülést stb stb.


Szóval ja, durván hangzik hogy óránként többszöröse másnak a napi bérének. De megvan az oka. Jó mondjuk én nem sajnálom őket, szakítanak az anyagáron is rendesen tuti.

2022. febr. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De hogy legyen valami válaszom a kérdésre is. Fateromék kb 6éve csináltatták az övéket. Fronius simo inverter. 10400as asszem. 3milla körül volt akkoriban egy kis alku után 10kwp rendszer. Eddig hibátlan. Néha lekapcsol egy-egy áramszünet után hibakóddal ,aztán nem indul újra és olyankor nem termel pár napig,ha nem veszik észre állítólag ,de már több mint 65000kwhot megtermelt és még nem kellett javíttatni semmit. Télen összegyüjti a havat, de lecsúszik magától nappal, csak a járókelőknek ijesztő mikor megindul a lavina egy-egy szakaszról. Arról nem beszélve,hogy azt fateréknak kell ellapátolni utána. Milyen tapasztalatra vagy kíváncsi ezen kívül?
2022. febr. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!