Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Új lefolyó kiépítése meglévő...

Új lefolyó kiépítése meglévő lakásban?

Figyelt kérdés

Kacérkodom a gondolattal, hogy a jelenlegi nappaliba költöztetem a konyhánkat. Az tiszta sor, hogy a vízvezetéket el lehet szépen vezetni a falban, nekem a lefolyóval kapcsolatban lenne kérdésem.


Ha jól gondolom, a lefolyót a legrövidebb úton padlóban kell kiépíteni. Nagyjából 4-5 méterrel szeretném távolabb vinni a mostani kiállástól. Ekkor tulajdonképpen a mostani és jövőbeni lefolyó között kell a padlót a legrövidebb úton feltörni, és letenni a lefolyócsövet?


2022. jan. 31. 12:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

... és még némi lejtést se árt bekalkulálni...

Kérdés, meg tudod-e csinálni a jelenlegi padlószint megtartása mellett...

2022. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen van is szintkülönbség a mostani és a leendő konyha között (3 centivel magasabban van, mint ahonnan indulnék), viszont átmenet nincs, és nem is feltétlenül tervezem.
2022. jan. 31. 13:04
 3/21 anonim ***** válasza:
Egy lefolyócső azért nem fél centi átmérőjű. A kérdés az, hogy a jelenlegi padlószint megtartása mellett lehet-e olyan mély hornyot vésni, hogy elférjen a cső a megfelelő lejtés mellett. Látatlanabn ezt lehetetlen megmondani, hiszen nem ismerjük a ház szerkezetét, anyagát stb.
2022. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen, az a baj, hogy én sem teljesen. Tetőtérről van szó, ez 2 szintes ház. Kit kell hívnom első körben? Vizes tud erre válaszolni?
2022. jan. 31. 13:19
 5/21 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen a közös képviselőnél kezdenék, talán ő többet tud róla. Utána pedig (a közös képviselőtől esetleg megszerzett információk birtokában), ha nem szerelőbetonban lesz elhelyezve a cső hanem a födémhez is hozzá kell piszkálni, akkor mindenképpen statikai szakvéleményt kérnék.
2022. jan. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

4: családi ház, vagy egy társasházi lakás?


Nincsenek meg a tervek valakinél? A 3-as jól írja, én is erre céloztam az #1-ben.

2022. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Családi ház, de két lakás mostmár. Alsó és felső szint, külön bejáratúra csináltuk meg. Vannak tervek, úgy vettük meg hogy megkaptuk az építési tervdokumentációt is.


Abban ez áll:

padlószőnyeg

4 cm simított aljzatbeton

1 rtg csupasz lemez

4 cm isolyth

1 rtg pvc fólia

2 cm kiegyenlítő réteg

19 cm E-gerendás födém

2 cm vakolat

2022. jan. 31. 13:51
 8/21 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
Vízvezetékszerelőt hívj.
2022. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
ja igen, ez annak idején terasz volt, de át lett építve - megemelt térdfalak, új tető, stb, így az egykori teraszból lakótér lett.
2022. jan. 31. 14:13
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezz körbe az ismerőseidnél, hogy tudnak-e ajánlani egy megbízható vízvezetékszerelőt. Ha kimegy hozzátok, és megmutatod neki a helyszínt, plusz a rendelkezésre álló terveket/infót, meg fogja tudni mondani, hogy reális-e az áthelyezés a csatorna szempontjából.
2022. jan. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!