Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Konyhába milyen padlólapot...

Konyhába milyen padlólapot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Pici a konyhám, mindössze 6 négyzetméter, ezért mindenképp világos padlót szeretnék bele. A konyhabútor hófehér minimál lesz, a konyhapult szinte fekete.


Jelenleg fényes sárgás pici retro járólap van, ez rettentes, nem szeretem.


Milyen felületű lehet jó konyhába? Matt? Famintás?


2022. febr. 4. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

a legcélravezetőbb, ha elballagsz egy praktikerbe, vagy obiba, és ott meggusztálod a kínálatot...


Meglepően szép lapok vannak, aztán alszol néhányat, majd visszamész, mégegyszer megnézed, és rendelheted is a legkedvezőbbet...nem biztos, hogy a matt, csúszásmentes jó lesz. 6 négyzetméteren még elcsúszni sem lehet.

2022. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ráadásul a 6 négyzetméteren lesz egy 1,5x3x2 méteres U alakú 60 centi mély bútor. Szóval igazából egy kisebb szőnyegyi helyről beszélünk.. :D


De még ebben is annyira béna vagyok, ritkán járólapoztat az ember, nem szeretném elrontani. De pont ezért valami olcsóbb kategóriás elég lenne a földre, a drágábbra valót a falra tartogatom.

2022. febr. 4. 11:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk famintás van a minimál fehér bútorhoz. Szerintem passzol.

De én mindent megterveztem 3D-ben a padlómintázattal együtt, higy lássam hogy fog kinézni

2022. febr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én is azt próbálom, pontosabban a konyhát az ikea tervezőben készítettem, ott jól mutat a világos szürke járólap.


Az erkélyt mondjuk obi-s scandinavian grey lappal burkoltuk, az is famintás, olcsó kategóriás, de meglepően jól nézki.


Inkább az érdekelne, hogy neked a famintás az csak a minta, vagy az erezete is kicsit átjön? Nem rossz takarítani?

2022. febr. 4. 12:04
 5/14 anonim ***** válasza:

akkor egyszerű a képlet..ja stabil a mostani járólap, akkor arra ragasztasd az újat. Mapei tagasztót javaslok, attól nincs jobb.


Egyáltalán szükséges ilyen kis területet újrakövezni? Egy cserélhető szőnyeg nem jobb?

2022. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#4: Erezet is van, a takarításnál nem zavaró, járólap takarításnál amúgy mindig a fuga a szívás, bármilyen lapod is van, a fuga porózus, beszívja az olajat, zsírt és már soha nem takarítod ki.
2022. febr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Annyira nem kicsi, mutatok egy ábrát a tervről és a bútor elrendezésről: [link]


Még a bal oldalon a lyukban lesz a gáztűzhely.


Igazából ez a konyha tök modern, a mostani járólap meg iszonyú retro, tehát mindenképp muszáj újrakövezni.


Viszont eleve 2 centivel lentebb van a konyha mint az ebédlő, így mindenképp rákövezünk a mostanira.


Szőnyegnek nem nagyon vagyok híve a konyhában, mert van két kutyánk is.

2022. febr. 4. 12:10
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, a másik a fuga lenne, hogy milyen színűt érdemes... Gondolom valami sötét szürke vékony fuga nem lenne rossz hozzá.
2022. febr. 4. 12:16
 9/14 anonim ***** válasza:

A ráburkolás teljesen jól működik, nálunk az egész lakásban így csináltattuk meg a köves helyiségeket.


Én nem vennék famintásat, csakis valami semleges egyszínűt. Azon belül lehet esetleg kicsit "felhős", vagy magában mintás. Nagyon jók mostanság ezek a gres-lap szerű 30x60-as burkolócsempék...


A fuga legyen sötét, mert másképp nagyon hamar bekoszolódik a világos, és ahol sokat álldogálsz, ill. lecsöppen ez-az, ott jobban látszódik az elkoszolódás.

2022. febr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is faminta van, szintén mimimál fehér konyha, csak nekem 4m2 az egész :D Látszik belőle 2,5 m2 kb.


De szeretem.


Zalakerámia, Amazonas

ZGD 62106

2022. febr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!